مددکار اجتماعی طولانی مدت اینوک می گوید سو abuseاستفاده در خانواده های نوناووت عادی شده است

این قسمت سه از یک سریال سه قسمتی CBC North با عنوان The Small Abuse است. این مجموعه خدمات گزارشگری ، پیشگیری و پشتیبانی در دسترس کودکان در نوناووت را که قربانی سو abuse استفاده هستند ، مورد بررسی قرار می دهد.

او می گوید ، وقتی مریان اولودلوآك ، مددكار اجتماعی به كودكی كه مورد آزار و اذیت قرار گرفته است كمك می كند ، او مانند نوك یخ کوه یخی با مشکلات روبرو روبرو می شود ، همیشه چیزهای بیشتری از آنچه در سطح زمین می بینید وجود دارد.

اولودلوآك ، از آرويات ، كه با بخش نوناووت كار كرده است ، مي گويد: “وقتي ما در مورد آزار صحبت مي كنيم ، غالباً موارد ديگري نيز اتفاق مي افتد. ممكن است باشد ، والدين نيز مورد آزار و اذيت قرار گرفته و كودك نيز شاهد آزار و اذيت است.” خدمات کودک و خانواده به مدت 23 سال.

وی گفت ، تمام سو abuse استفاده های كلامی ، جسمی یا جنسی می تواند منجر به آسیب های دیگری در خانواده ها شود.

وی گفت: “در خانه ها سو abuse استفاده زیادی انجام می شود.” “موارد دیگری وجود دارد که ما نمی بینیم و نمی شنویم. بسیار ناراحت کننده است که این یک اتفاق معمول است که در برخی جوامع اتفاق می افتد ، که تقریباً طبیعی است.”

طبق گفته یک گروه حمایت از کودکان در Iqaluit ، مرکز اومینگماک ، در نوناووت ، میزان کودک آزاری 10 برابر بیشتر از بقیه کانادا است.

این مرکز سال گذشته افتتاح شد تا مددکاران اجتماعی ، مجری قانون و متخصصان بهداشتی که به افشای سو abuse استفاده از کودکان پاسخ می دهند ، گرد هم آیند.

تقریباً در همان زمان ، RCMP V Nunavut بخش تحقیق ویژه ای را برای موارد مربوط به کودک راه اندازی کرد.

با گذشت یک سال از زمان بهره برداری ، این خدمات دریافتند که کارهای زیادی باید در داخل و خارج از شهر پایتخت ، ایقلویت انجام شود.

مدیر خدمات خانواده می گوید ، نرخ سوuse استفاده توسط جامعه وجود ندارد

اما دولت ارضی درک درستی از اینکه در چه مواردی بیشتر سو abuse استفاده ها اتفاق می افتد و تعداد زیادی از کودکان در واقع آسیب می بینند ، ندارد.

آریژانا هارامینچیچ ، مدیر اجرایی دولت اداره خدمات کودک و خانواده نوناووت ، می گوید ، داده های ملی موجود واقعیت های حمایت اجتماعی در شمال را منعکس نمی کند.

در حالی که حدود 560 کودک از دولت نونووت خدمات پشتیبانی اجتماعی دریافت می کنند ، هارامینچیچ می گوید منابع محدود جامعه ، فقر و ازدحام بیش از حد در نوناووت به معنای تعامل بیشتر کودکان با سیستم خدمات اجتماعی است.

چیزی ممکن است برای چیزی به اندازه کوپن غذایی ساده باشد. وی گفت ، اگر خانواده ای برای نگهداری از فرزند خود تلاش می کند و به کمک بخش احتیاج دارد ، این بدان معنا نیست که غفلت هدفمند اتفاق می افتد.

وی گفت: “اگر ما در حال گزارش میزان ارجاع خود هستیم ، می توان از سو abuseاستفاده و بی توجهی سو mis تفسیر کرد.”

آنها احساس می کنند هیچ کس آنها را نمی شنود. هیچ کس آنها را باور نخواهد کرد یا بسیار شرم آور است.– مریان اوولادلوک ، مددکار اجتماعی خدمات خانواده

بیش از 300 کودک نوناووت تحت مراقبت های مادرانه هستند. وی گفت ، این تعداد بازتاب بهتری است در مورد اینکه چند کودک در خانه هایشان ایمن گزارش نشده اند.

به طور مثبت تر ، تقریباً از این تعداد کودکان تحت مراقبت از اعضای خانواده گسترده در جامعه خود هستند.

در ماه ژوئن ، بخش شروع به الزام کارمندان برای ثبت زمان تماس تلفنی خدمات اجتماعی مربوط به کودک آزاری کرد. همچنین در حال توسعه پایگاه داده adigital برای جایگزینی گزارش دستی فعلی است. دپارتمان های دپارتمان دو سال دیگر این کار را انجام می دهند.

در حال حاضر ، Haramincic می گوید ، در حال حاضر ، داده هایی که برای Nunavut وجود دارد مسلماً حکایتی است و به طور متناقض ردیابی شده است.

این جدول در گزارش نماینده کودکان و جوانان نوناووت در سال های 2019-2020 دارای علامت سوال زیادی است. نماینده جوانان می گوید اگر دولت ارضی قصد دارد میزان بالای سو abuse استفاده را که کودکان تجربه می کنند ، برطرف کند ، به داده های دقیق نیاز دارد. (نماینده دفتر كودكان و جوانان)

“خشونت و آزار نه تنها قابل تحمل نیست ، بلکه پذیرفته می شود”

گزارش اینا در ماه سپتامبر ، نماینده نماینده کودکان و جوانان در نوناووت دولت را به دلیل این عدم گزارش انتقاد کرد.

نماینده ، جین بیتس ، وظیفه شناسایی موانع سیستمیکی که جوانان در خدمات دولتی با آن روبرو هستند ، می گوید فقدان اطلاعات معنی دار و قابل اندازه گیری در مورد تعداد کودکان قربانی به این معنی است که هیچ کس مسئول راه حل نیست.

بیتس ، در گزارش سالانه دفتر 20-2020 نماینده دفتر کودک و جوانان ، گفت: “ما یاد گرفته ایم که به چه خدمتی دسترسی پیدا کرده و چه خدماتی ارائه شده است ، به طور دقیق ، مداوم یا حتی اصلاً پیگیری نمی شود.”

“با تصدیق نکردن مشکل و پرداختن به آن از طریق خدمات مستمر ، از پیشگیری تا مداخله ، و گزینه های درمانی متناسب با فرهنگ ، به رهبری Inuit برای قربانیان و مجرمان ، این پیام را با صدای بلند و واضح ارسال می کند که خشونت و سو abuse استفاده نه تنها تحمل می شود ، بلکه پذیرفته می شود. “

این گزارش همچنین از تحقیقات انجام شده توسط اداره خدمات کودک و خانواده “ناسازگار” است و می گوید اقدامات لازم برای کاهش آسیب برای مشتریان انجام نمی شود ، یا به دلیل کمبود منابع برای قربانیان و سو ab استفاده کنندگان ، یا به دلیل حفظ اولویت خانواده ها بیش از ایمنی

بیتس با استناد به این بیانیه گزارش سال 2018 زنان Pauktuutit Inuit کانادا ، گفت: “سو sexual استفاده جنسی از کودکان برای کودکان اینویت عادی شده است.”

Iqaluit-NiaqunnguuMLA پات انگناکاک ، که گزارش را در ماه اکتبر در مجلس قانونگذاری ارائه داد ، گفت: “این کاملا غیر قابل قبول است.”

کلمات Pauktuutit همان چیزی است که اولوادلوک دیده است.

یکی از بزرگترین چالشهایی که اولودلوک می گوید در کار خط مقدم با آن روبرو است این است که می داند مردم ترجیح می دهند که به دنبال کمک نروند ، زیرا آنها فکر می کنند کسی برای شنیدن وجود ندارد.

اوولادلوک گفت: “آنها احساس می کنند هیچ کس آنها را نخواهد شنید. هیچ کس آنها را باور نخواهد کرد یا این بسیار شرم آور است.”

او گفت ، بار دیگر کودک ممکن است از شخصی که دوستش دارد محافظت کند.

در شرایط خشونت خانوادگی ، او می گوید تعادل خوبی بین حفظ خانواده و کاهش خطر سو abuse استفاده در آینده وجود دارد.

وی گفت: “همیشه هنگام کار با والدین کودک مهم است که آنها را بشنویم ، به آنها گوش فرا دهیم و ببینیم در خانه چه خبر است.” “ما می خواهیم با هم کار کنیم تا آنها را کنار هم نگه داریم.”

کودکان در زمین بازی خارج از مدرسه ابتدایی Ulaajuk در Pond Inlet ، نوناووت. در پاییز امسال ، دولت نوناووت در حال انتشار پروتكل جدیدی است كه همه بخشها باید در پاسخ و جلوگیری از سو abuse استفاده از كودكان دنبال كنند. (Kieran Oudshoorn / CBC)

دولت با جلوگیری از سو abuse استفاده مجدد شروع می کند

سال گذشته ، اداره خدمات کودک و خانواده یک هماهنگ کننده برای پیشگیری از خشونت کودکان برای ایجاد و ارائه آموزش های خاص کودکان برای کارکنان خط مقدم و نوشتن پروتکل پاسخ سو abuse استفاده کودکان توسط کودکان استخدام کرد.

این پروتکل ، Surusinut Ikajuqtigiit: توافق نامه سوuse استفاده و نادیده گرفتن کودک در نوناووت ، هفته گذشته در مجلس قانونگذاری مطرح شد. سوروسینوت ایکاجوکتیگی یعنی “گروهی که به کودکان کمک می کند.”

این توافقنامه نقش هر اداره و آژانس را در پاسخ به سو abuse استفاده از کودکان و پیشگیری و نحوه به اشتراک گذاری اطلاعات بین گروه ها مشخص می کند. ایتالسو قول می دهد که قربانیان را با بزرگان متصل کند و کمیته ای را تشکیل می دهد که هر سال دو بار برای اطمینان از عمل به توافق نامه تشکیل می شود.

دولت همچنین از چهار جامعه برای ایجاد برنامه های سرپناه و حمایت از خشونت خانگی در بیکر لیک ، پانگنیرتونگ ، حوض ورودی و ججوا هاون ، نوناووت پشتیبانی می کند.

بر اساس گزارش سالانه این اداره 19-2018 ، حدود نیمی از مشتریانی که در پناهگاه های خشونت خانوادگی که در آن زندگی می کنند ، مشغول به کار هستند.

برنامه درسی مددکاری اجتماعی در دانشکده قطب شمال نوناووت در حال به روزرسانی است تا دارای آموزشهای ویژه کودک و سلامت روان باشد. فیونا بوکان-کوری ، رئیس دانشکده بهداشت و تجارت در خلیج کمبریج می گوید ، این تغییرات حدود 5 سال به طول خواهد انجامید.

بیشتر ارائه دهندگان Inuit

هرامینچیچ می گوید ، در حالی که موقعیت های مددکار اجتماعی جامعه معمولاً پر می شود ، میزان کارکنان زیاد است و داشتن مددکاران اجتماعی اینویت که به زبان Inuktut صحبت می کنند ، یک چالش است.

وی گفت: “ایده آل ما این است که ما خدمات بیشتری به خانواده های اینویت و کودکان اینوئیت ارائه دهیم.” “این بهترین راه است زیرا شما دارای ارتباط فرهنگی و غوطه وری هستید و ایمنی و صلاحیت فرهنگی همراه با کارهای اجتماعی و الزامات محافظت از کودکان با هم در یک فرد ادغام می شوند تا بهترین خدمات را ارائه دهند.”

اولوادلوک با تقریباً نیمی از جمعیت در سرزمین زیر 24 سال ، ابراز امیدواری می کند که جوانان نوناووت برای حمایت از جوانان دیگر وارد این مشاغل شوند.

کار بیشتر از دلهره کودک ، سانس است.

وی گفت: “لحظاتی وجود دارد که یک پایان خوش وجود دارد و یک فرد در حال رشد است. این موارد خوبی است که شما را ادامه می دهد.” “این چیزی است که مرا در اینجا نگه می دارد.”

آریانا هارامینچیچ مدیر اجرایی دولت در بخش خدمات کودک و خانواده نوناوت است. او می گوید که شکافی در داده های مربوط به کودک آزاری و تماس های مربوط به خشونت خانگی تأیید شده است و یک پایگاه داده آنلاین در حال توسعه است تا تماس های مربوط به سو abuse استفاده توسط جامعه را ردیابی کند. (بث براون / CBC)

جوانان Nunavut که نیاز به کمک دارند می توانند با شماره تلفن راهنمای Kids Kamatsiaqtut Nunavut به شماره 1-800-265-3333 تماس بگیرند و از http://nunavuthelpline.ca.

خانواده ها و کودکان همچنین می توانند با شماره 1-844-392-4453 (FW CHILD) با خط رفاه کودک تماس بگیرند.

برای گزارش سو an استفاده در جامعه خود ، با RCMP یا یک کارمند خدمات اجتماعی جامعه تماس بگیرید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>