مدیرعامل Scotiabank با وجود افت سود به 1.9 میلیارد دلار ، “با احتیاط خوشبینانه” نسبت به چشم انداز اقتصادی خوش بین بود

رئیس و رئیس اجرایی بانک نوا اسکوشیا می گوید که او “با احتیاط خوش بینانه” در مورد توانایی اقتصاد برای بازگشت از COVID-19 در سال آینده خوش بین است.

برایان پورتر روز سه شنبه به تحلیل گران گفت که کشورهایی که میلیاردها میلیارد دلار تخفیف در همه گیر را کاهش داده اند ، نرخ بهره را کاهش داده و حمایت از دستمزد را ارائه داده اند ، احساس اطمینان می کنند.

وی در یک کنفرانس تلفنی برای بحث در مورد آخرین نتایج مالی بانک گفت: “ما شاهد شواهد روشنی هستیم که نشان می دهد محرک تأثیر مطلوبی در رد پای ما دارد.”

“در کانادا ، هزینه های خرده فروشی به سطح قبل از همه گیری رسیده است ، بازار مسکن رشد چشمگیری داشته و فروش خودرو تا حد زیادی بهبود یافته است.”

پورتر در مورد احتمال تولید واکسن COVID-19 قاطعانه عمل نکرده است ، اما اگر Pfizer ، Moderna یا AstraZeneca برای تزریق نامزدهای اولیه واکسن به مردم شروع به کار کنند ، او گفت که خوش بینی او حتی بیشتر خواهد شد.

اظهارات وی در حالی بود که بیشتر برنامه های امدادرسانی به مصرف کننده بانک که کانادایی ها را گرفتار آسیب همه گیر کرده بود ، در حال انقضا است و این بانک در آخرین سه ماهه خود از انتظارات تحلیلگران برتر بود.

سود پایین

اسکوشیابانک گزارش سود سه ماهه چهارم 1.9 میلیارد دلار یا 1.42 دلار در هر سهم کاهش یافته را نشان می دهد ، در حالی که در مدت مشابه سال قبل 2.3 میلیارد دلار یا 1.73 دلار در هر سهم کاهش یافته بود.

بر اساس تعدیل ، بانک برای سه ماهه منتهی به 31 اکتبر 1.45 دلار درآمد کسب کرد که در مقایسه با سود تعدیل شده 1.82 دلاری هر سهم رقیق شده در سال گذشته ، کمتر بود.

طبق داده های شرکت Refinitiv شرکت داده های مالی ، تحلیلگران به طور متوسط ​​انتظار داشتند اسکاتیابانک سود هر سهم 1.22 دلاری را کسب کند.

درآمد کل 7.5 میلیارد دلار بود که در مقایسه با رقم 8 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال گذشته بود.

این بانک با پشتیبانی از سطح پشتیبانی از طریق برنامه های رهنی ، کارت اعتباری و وام شخصی و بودجه ای که مجبور بود آن را پس انداز کند ، در صورت عدم امکان پرداخت وام های خود ، کاهش می یابد.

در طول همه گیر شدن بیماری ، پورتر گفت که این بانک 120 میلیارد دلار پشتیبانی از مشتری را به عنوان کمک هزینه ارائه می کند ، آنها در سال گذشته 90 درصد پیشنهادات دیجیتال خود را افزایش داده اند.

مفاد اسکاتیابانک برای وامهای خسارت اعتباری که در آخرین سه ماهه گذشته برای حساب کردن وامهای احتمالی بد در نظر گرفته است ، بالغ بر 1.1 میلیارد دلار بود ، در حالی که در سال گذشته 753 میلیون دلار بود ، اما در سه ماهه سوم از 2.2 میلیارد دلار کاهش داشت.

مدیران اسکوشیابانک اظهار داشتند که انتظار دارند با احیای مجدد بانک و اقتصاد ، چنین مقرراتی همچنان ادامه یابد.

پورتر گفت: “ما انتظار داریم سال 2021 سال انتقالی به سوی بازگشت به قدرت كامل درآمد بانك باشد.”

“موقعیت سرمایه بانک قوی است و در سال 2021 همچنان ادامه خواهد یافت زیرا تمرکز از کفایت سرمایه به استقرار سرمایه تغییر می کند. من مطمئن هستم که در موقعیت خوبی قرار داریم تا از فرصت های موجود در صورت بروز فرصت استفاده کنیم.”