مسافران بین المللی ممکن است قبل از سوار شدن به برخی خطوط هوایی به واکسن های COVID-19 نیاز داشته باشند

سفرهای هوایی بین المللی ممکن است سال آینده رونق بگیرد اما با یک قانون جدید: مسافران به کشورهای خاص قبل از پرواز باید علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.

اخبار دلگرم کننده درباره تولید واکسن باعث شده تا شرکت های هواپیمایی و کشورها امیدوار باشند که به زودی بتوانند مسیرهای پرواز معلق را احیا کنند و از برنامه های سودآور گردشگری گرد و غبار بگیرند. اما به ویژه کشورهای آسیا و اقیانوس آرام مصمم هستند که نگذارند دستاوردهای سخت خود در برابر ویروس تبخیر شود.

در استرالیا ، رئیس Qantas ، بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور ، گفت که هنگامی که واکسن ویروس به طور گسترده در دسترس قرار گیرد ، شرکت حامل وی احتمالاً قبل از سفر به خارج از کشور یا فرود در استرالیا ، از مسافران استفاده خواهد کرد.

آلن جویس ، مدیر اجرایی Qantas گفت که وی در حال صحبت با همتایان خود در سایر ایرلاین های جهان در مورد احتمال “گذرنامه واکسیناسیون” برای مسافران بین المللی است.

جویس به تلویزیون شبکه نود استرالیا گفت: “ما در حال تغییر شرایط و قوانین خود هستیم تا برای مسافران بین المللی بگوییم ، ما از مردم خواهیم خواست قبل از سوار شدن به هواپیما واکسن بزنند.”

وی گفت که آنها در حال جستجو برای یافتن روشهای الکترونیکی هستند که افراد واکسن لازم را برای مقصد مورد نظر خود دارند ، کاری دشوار.

وی گفت: “اما مطمئناً برای بازدیدكنندگان بین المللی و افرادی كه كشور را ترك می كنند ، این ضرورت است.”

WATCH | مدیر عامل شرکت هواپیمایی Qantas ، آلن جویس ، موقعیت شرکت در مورد نیاز به واکسن COVID-19 را توضیح می دهد:

مدیر عامل شرکت هواپیمایی Qantas ، آلن جویس گفت که شرکت او در حال بررسی این است که مسافران بین المللی قبل از سوار شدن به پرواز ، واکسینه شوند برای COVID-19 ، زیرا صنعت در آن مسیر قرار دارد. 0:48

نه برای شرکت های هواپیمایی به طور مستقل تصمیم بگیرند

بزرگترین شرکت هواپیمایی کره جنوبی نیز پیامی مشابه دارد. جیل چونگ ، سخنگوی کره ایر ، روز سه شنبه گفت که احتمالاً شرکت های هواپیمایی واکسینه شدن مسافران را دارند. وی گفت این به این دلیل است که دولتها احتمالاً به واکسیناسیون به عنوان شرط رفع نیاز قرنطینه برای تازه واردان نیاز دارند.

چونگ کره در حالی که چندین امکان را برای غربالگری بررسی می کند ، هرگونه تغییر توسط این شرکت یا سایر شرکت های هواپیمایی نتیجه هماهنگی با دولت ها خواهد بود.

وی گفت: “این چیزی نیست كه شركت های هواپیمایی به طور مستقل تصمیم بگیرند.”

ایر نیوزلند مواضع چونگ را تکرار کرد.

ایر نیوزلند در بیانیه ای گفت: “در نهایت ، این دولت ها هستند كه تعیین می كنند چه موقع و چگونه ایمن بودن بازگشایی مرزها امكان پذیر است و ما در این زمینه به همکاری نزدیك با مقامات ادامه می دهیم.”

استرالیا ، کره جنوبی و نیوزیلند همه موفق شده اند شیوع ویروس را به حداقل برسانند. آنها در سطح بین المللی به عنوان داستان های موفقیت دیده می شوند و بخش عمده ای از تلاش های آنها برای جلوگیری از آلودگی افراد عفونی است.

از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، استرالیا شدیدترین محدودیت های مرزی در جهان را اعمال کرده است. مرزهای خود را به روی بیشتر بازدید کنندگان بین المللی بسته و به شهروندان خود اجازه داده است فقط در شرایط خاص به سفرهای بین المللی بپردازند. نیوزیلند نیز مرزهای خود را بسته است ، در حالی که کره جنوبی قرنطینه دو هفته ای را برای همه مسافران وارد شده اعمال کرده است.

استرالیا ، با 26 میلیون نفر ، از زمان ابتلا به همه گیری ، حدود 900 مورد مرگ گزارش داده است ، کمتر از بسیاری از کشورها به اندازه آن. کره جنوبی با 51 میلیون نفر کمی بیش از 500 مورد مرگ را گزارش کرده است. و نیوزیلند با پنج میلیون نفر فقط 25 مورد مرگ گزارش داده است.

برنامه می تواند نتایج آزمایش ویروس را ارزیابی کند

چونگ گفت که در حال حاضر بحث های مختلفی در این صنعت برای اطمینان از سفرهای ایمن در طی همه گیر وجود دارد. این موارد شامل آزمایش های “Common Pass” است ، برنامه ای که توسط مجمع جهانی اقتصاد تأیید شده است و هدف آن ارائه یک قالب استاندارد برای خطوط هوایی برای ارزیابی نتایج آزمایش ویروس کرونا برای مسافران برای تعیین اینکه آیا آنها باید سفر کنند ، است.

چانگ گفت: “با نزدیک شدن جهان به واکسن های ویروس کرونا و آزمایش های منفی نیز به الزاماتی برای بلند کردن مسافران از قرنطینه خود در کشورهای جهان تبدیل شده است ، شرکت های هواپیمایی احساس نیاز به یک سیستم م toثر برای غربالگری مسافران برای واکسیناسیون و آزمایشات می کنند.”

چندین شرکت واکسن های احتمالی ویروس را با نتایج دلگرم کننده اولیه آزمایش کرده اند. بسیاری از مردم امیدوارند که سال آینده واکسیناسیون به طور گسترده در دسترس قرار گیرد و زمینه را برای بازگشایی گسترده سفرهای هوایی بین المللی فراهم کند.

گرگ هانت وزیر بهداشت استرالیا روز سه شنبه به خبرنگاران گفت هنوز تصمیمی در مورد قوانین مربوط به مرز یا ورود مجدد در مورد واکسن های احتمالی اتخاذ نشده است.

وی گفت: وظیفه ما تهیه واکسن برای همه استرالیایی ها است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>