مطالعه نشان می‌دهد با وجود خطرات سلامتی، بیش از یک چهارم دبیرستان‌ها می‌گویند که سیگار می‌کشند

مطالعه‌ای از دانشگاه وسترن نشان می‌دهد که یک چهارم دانش‌آموزان دبیرستانی می‌گویند که بخار می‌کنند.

بر اساس مطالعه ای که توسط محققان کالج دانشگاه وسترن و برشیا انجام شد و در مجله منتشر شد، بیش از یک نفر از هر 10 دبیرستانی می گوید که از ویپ های نیکوتین استفاده می کند.فرزندان.

ویپ ها در ابتدا به عنوان یک راه حل بالقوه برای سیگار کشیدن به بازار عرضه شدند، با این ادعا که می توانند جایگزین کمتری باشند. جیمی سیبروک، رئیس دانشکده علوم غذایی و تغذیه در کالج دانشگاه برشیا، گفت: جوانان را در معرض نیکوتین قرار داده و آنها را در معرض خطر اعتیاد به نیکوتین قرار می دهیم.

این تحقیق توسط Seabrookalong با Evan R. Wiley از دانشگاه وسترن انجام شد و بر اساس نظرسنجی ملی از بیش از 38000 دانش‌آموز در کلاس‌های 9 تا 12 انجام شد.

سیبروک گفت: جوانانی که محصولات بدون نیکوتین را بخار می کنند، درک بدتری از خطرات مواد شیمیایی سیگار الکترونیکی دارند، که می تواند به استفاده ناآگاهانه تبدیل شود و ممکن است به این نتیجه برسند که خطرات سیگار نیز اغراق آمیز است.

گوش دهید: جیمی سیبروک در مورد آخرین روند مصرف بخار در میان دانش آموزان دبیرستانی در Afternoon Drive صحبت می کند:

بعد از ظهر رانندگی کنید9:19یافته‌های جدید مطالعه‌ی غربی درباره گرایش‌های ویپینگ در دبیرستان‌ها

تحقیقات جدید دانشگاه وسترن نشان می‌دهد که دانش‌آموزان دبیرستانی در حال مصرف نیکوتین هستند. داده‌ها نشان می‌دهد که یک چهارم دانش‌آموزان از ویپ کردن استفاده کرده‌اند و از هر 10 نفر 1 نفر از نیکوتین استفاده می‌کنند. میشل هر دو از CBC از مدرسه متوسطه ساندرز بازدید کرد تا از دانش‌آموزان بیشتر بشنود، و آلیسون دورو، مجری برنامه Afternoon Drive، جیمی سیبروک، رئیس و استاد دانشکده علوم غذایی و تغذیه در کالج دانشگاهی برشیا در دانشگاه غربی، برای بحث بیشتر به آن می‌پیوندد.

داده های نظرسنجی دانشجویان کانادایی تنباکو، الکل و مواد مخدر در سال 2019 نشان داد که 26 درصد از پاسخ دهندگان گزارش داده اند که از ویپ استفاده کرده اند. علاوه بر این، 12 درصد از دانش‌آموزان اعتراف کردند که در ماه گذشته صرفاً با محصولات نیکوتین بخار می‌کردند. تنها 2.5 درصد از دانش آموزان گزارش کردند که از ویپ های بدون نیکوتین استفاده می کردند.

تفکیک داده ها بر اساس جنسیت و درجه

محققان دریافتند دانش‌آموزان پسر دبیرستانی بیشتر از دانش‌آموزان دختر استفاده می‌کنند. این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف مواد با احتمال بیشتری از دانش‌آموزانی که با و بدون نیکوتین استعمال می‌کنند مرتبط است.

هنگامی که صحبت از سطوح پایه به میان می‌آید، این تحقیق نشان داد که دانش‌آموزان کلاس 10 و 11 بیشتر از دانش‌آموزان کلاس 9 به طور انحصاری نیکوتین مصرف می‌کنند. در همان زمان، نشان داده شد که دانش‌آموزان کلاس 9 نسبت به دانش‌آموزان کلاس 11 و 12 تمایل بیشتری به مصرف ویپ‌های نیکوتین و بدون نیکوتین دارند.

“از آنجایی که این یک تجزیه و تحلیل مقطعی بود و ما همه گروه های سنی مختلف را به طور همزمان مورد مطالعه قرار دادیم، نتوانستیم ثابت کنیم که بخار دوگانه منجر به افزایش مصرف انحصاری نیکوتین می شود. یافته های ما نشان می دهد که این احتمال وجود دارد، اما سیبروک گفت: این نیاز به بررسی دقیق دارد.

دستگاه بخارپز با ماده مایع.
یک دانش آموز دبیرستانی یک دستگاه بخارپز در دست دارد. (Michelle Both/CBC)

دانشجویان لندنی اذعان می‌کنند که استخاره همچنان رواج دارد

AJ Ktt، دانش‌آموز کلاس دوازدهم در مدرسه متوسطه ساندرز در لندن، می‌گوید: «ابتدا سرگرم‌کننده است و بعد از آن فقط پول هدر می‌رود. “من در کلاس نهم برای سرگرمی این کار را انجام می دادم و اکنون معتاد شدم. می دانید، ترک کردن آن سخت است.”

این احساس توسط یکی از دانش‌آموزان بن اودشورن تکرار شد.

اودشورن می گوید: «این یکی از کارهایی است که شما آن را یک بار انجام می دهید و دوباره و دوباره به انجام آن ادامه می دهید. “قطعا همه آنها آگاه هستند [of the dangers]. این فقط یکی از آن چیزهاست. وقتی شروع کردی واقعا نمی‌توانی متوقف کنی.»

مایا کروم، دانش‌آموز کلاس 10 در ساندرز، به سی‌بی‌سی نیوز گفت که معتقد است شرکت‌های ویپینگ جوانان را هدف قرار می‌دهند.

او گفت: «من شخصاً فکر می‌کنم که بخار کردن مانند یک اتفاق بسیار بد است که در جامعه ما رخ می‌دهد و صادقانه بگویم، فکر می‌کنم باید متوقف شود.

“من احساس می‌کنم که ویپینگ برای بچه‌ها به دلیل طعم خوب است و برخلاف سیگار نیست، بلکه بیشتر بزرگسالان را هدف قرار می‌دهد. من احساس می‌کنم که ویپینگ برای بچه‌ها هدف قرار می‌گیرد و این واقعا بد است که آنها ما را هدف قرار می‌دهند.”

سیبروک گفت قرار گرفتن در معرض محصولات ویپینگ چیزی است که او امیدوار است شاهد تغییر آن باشد.

ما حتی از تحقیقات دیگر می‌دانیم که در حال انجام خرده‌فروشی‌های ویپ و فروشگاه‌های تخصصی، حتی چیزهایی مانند فروشگاه‌های رفاه و پمپ بنزین‌ها، معمولاً در مناطق نزدیک به مدارس ابتدایی و دبیرستان‌ها و متأسفانه در مناطقی که آسیب‌های اقتصادی بیشتری دارند، جمع می‌شوند. آنها دائما در معرض این هستند و قرار گرفتن در معرض احتمال شروع و در نهایت معتاد شدن به ویپ ها را افزایش می دهد.”

سیبروک گفت که باید سیاست های بیشتری وجود داشته باشد که از فعالیت خرده فروشان ویپ در نزدیکی مدارس جلوگیری کند.

او گفت: «همچنین می‌خواهم مداخلات خاص‌تری را ببینم که به هدف قرار دادن مصرف مواد در بین کسانی که استعمال می‌کنند کمک می‌کند، زیرا برای مثال و در تحقیقات دیگر می‌دانیم که با تلاش برای کاهش استرس مرتبط است.»

“برخی برای لذت بردن، فقط برای آزمایش، تولید می کنند، اما بسیاری از این ها با سلامت روان مرتبط است، بنابراین ما در این زمینه نیز به حمایت های بیشتری نیاز داریم.”