مقامات بهداشت عمومی می گویند مونترال اکنون با بحران مواد مخدر روبرو است

افرادی که در مونترال با مصرف کنندگان مواد افیونی کار می کنند ، می گویند که این شهر به خوبی در راه پیوستن به سایر مناطق این کشور از طریق مشاهده بحران مصرف بیش از حد است.

بنوا گارنو ، سخنگوی Urgences-Sant ، سرویس آمبولانس مونترال و لاوال ، به سی بی سی نیوز گفت که امدادگران از ابتدای تابستان با افزایش شدید در مصرف بیش از حد ، تنشی را شروع کردند.

این افزایش در ماه ژوئن آغاز شد ، در ژوئیه افزایش یافت و تا ماه گذشته همچنان بالا بود ، در این دوره از سال 157 دولت نالوکسان در مقایسه با 70 در مدت مشابه در سال 2019.

اعداد مربوط به ماه اکتبر به خصوص با 40 مورد تجویز نالوکسان توسط پیراپزشکان در مقایسه با 10 مورد در ماه مشابه سال گذشته ، بسیار نگران کننده بود.

کارول موریست ، مدیر پزشکی با بهداشت عمومی مونترال گفت: “این یک بحران واقعی است.”

“مونترال یکی از شهرهای کانادا بود که به نوعی در یک وضعیت پایدار قرار داشت ، اما اکنون با افزایش ما واقعاً نگران هستیم.”

این نمودار تعداد پیراپزشکان زمانی را در مونترال و لاوال نشان می دهد که در تابستان امسال نسبت به سال گذشته برای درمان مصرف بیش از حد نالوکسان استفاده کرده اند. (اخبار CBC)

Jean-Franois Mary ، مدیر اجرایی گروه تزریق ایمن CACTUS Montral ، می گوید حتی این ارقام نگران کننده دامنه کامل این مشکل را منعکس نمی کنند.

مری خاطرنشان کرد: بسیاری از افرادی که بیش از حد مصرف می کنند با 911 تماس نمی گیرند زیرا از دستگیری می ترسند. و وی گفت که دیگران قبل از رسیدن امدادگران ، نالوکسان را خودشان تجویز می کنند.

“این فقط نوک کوه یخ است و اگر ببینیم که نوک کوه یخ دو برابر شده است ، چه اتفاقی در زیر سطح رخ می دهد؟” گفت مریم.

موریست گفت تعداد دقیق مرگ های بیش از حد مصرف به سختی قابل تشخیص است ، اما او گفت که این قطعاً در حال افزایش است. ماری گفت که گروه او قبلاً هر ماه یک مرگ می دید و اکنون هر هفته بیشتر شبیه یک مرگ است.

Jean-Franois Mary ، مدیر اجرایی CACTUS مونترال ، گفت که داده های بیش از حد مصرف اورژانس-سانت احتمالاً فقط “نوک کوه یخ” است. (سودا کریشنان CBC)

مصنوعی قوی باعث افزایش این افزایش می شود

موریست دلیل این افزایش را انتقال بین استفاده کنندگان از مواد مخدر طبیعی مانند هروئین به مواد مخدر مصنوعی بازار سیاه مانند فنتانیل می داند.

وی گفت: هروئین یک داروی پایدارتر با تأثیرات قابل پیش بینی است ، در حالی که فنتانیلیس قوی تر و اعتیاد آورتر است. و وی گفت اطمینان از دوز مصرفی برای کاربرانی که در خیابان فنتانیل به دست می آورند غیرممکن است.

دکتر کارول موریستت با بهداشت عمومی مونترال گفت: محبوبیت روزافزون مواد مخدر مصنوعی بسیار قوی و اعتیاد آور مانند فنتانیل باعث افزایش بیش از حد دوزها می شود. (اخبار CBC)

موریست گفت قبل از ماه ژوئن ، مقامات بهداشت عمومی به طور کلی مواردی را مشاهده می کردند که افراد با استفاده از هروئین با مقادیر کمی فنتانیل با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند. از آن زمان ، کاربران به طور فزاینده ای به دنبال مواد خالص و دیگر مواد مخدر مصنوعی هستند.

مری گفت که او همان چیز را می بیند.

وی گفت: گروه های جرایم سازمان یافته هنگام فروش مواد مخدر مصنوعی قوی حاشیه سود بیشتری دارند.

مری گفت: “آنها به مزرعه ای نیاز ندارند ، بنابراین مردم نیازی به پرورش مزارع وسیع خشخاش ندارند. شما فقط به آزمایشگاه احتیاج دارید.”

شهر در حال جستجو برای راه حل “تامین امن” است

مری گفت که او اعتقاد ندارد این استان بحران را جدی می گیرد. وی گفت که راه حل جرم زدایی و تنظیم مواد افیونی و حمایت بیشتر از مصرف کنندگان مواد مخدر است.

موریست گفت بهداشت عمومی مونترال در حال کار بر روی یک پروژه آزمایشی است که “تهیه ایمن” مواد افیونی را با همکاری سایت های تزریق ایمن به کاربران ارائه می دهد.

موریست گفت: “این امر به مواد دارویی ایمن به جای بازار سیاه دسترسی خواهد داشت.”

وی گفت که این شهر امیدوار است که پروژه آزمایشی ظرف شش ماه به بهره برداری برسد.

در همین حال ، موریست گفت بهترین کاری که مردم می توانند انجام دهند این است که اطمینان حاصل کنند هرگز به تنهایی از مواد افیونی استفاده نمی کنند.

وی گفت: “آنها باید کیت های نالوکسان به همراه داشته باشند و کسی بتواند با 911 تماس بگیرد ، زیرا این می تواند تفاوتی بین مرگ و زندگی باشد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *