میلیون ها آزمایش سریع COVID-19 به کانادا رسیده است ، اما بسیاری از حوزه های قضایی در انجام آنها کند عمل می کنند

اکنون بیش از 3.8 میلیون آزمایش سریع برای COVID-19 در اختیار مقامات بهداشت استانی است اما بسیاری از حوزه های قضایی هنوز در حال ارزیابی چگونگی کمک دستگاه ها به مبارزه با بیماری همه گیر هستند.

Health Canada بیش از دوازده آزمایش مختلف را برای COVID-19 تأیید کرده است ، اما فقط شش مورد از آنها نسخه های “مراقبت” هستند که معمولاً به عنوان آزمایش های سریع شناخته می شوند.

تست های COVID-19 “استاندارد طلا” باید در آزمایشگاه پردازش شوند و معمولاً حداقل یک روز طول می کشد تا نتیجه بگیرید. تست های سریع را می توان در همان مکانی که بیمار آزمایش می کند ، پردازش کرد ، گاهی اوقات در کمتر از 15 دقیقه انجام می شود ، اما به طور کلی اطمینان نسبت به نتایج آزمایشگاهی کمتر ارزیابی می شود.

دو تست مختلف سریع وجود دارد. یکی ، مانند نسخه سنتی مبتنی بر آزمایشگاه ، به دنبال مواد ژنتیکی ویروس کرونا می باشد. مورد دیگر به دنبال مارکرهای خاصی است که ویروس در خارج از سلول باقی می گذارد و به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند.

از 29 سپتامبر ، کانادا اعلام کرده است که قصد دارد نزدیک به 38 میلیون آزمایش سریع از پنج تولید کننده مختلف خریداری کند ، و ارسال محموله های اول را به استانها در اواخر ماه گذشته آغاز کرد.

تا این هفته ، بیش از 3.8 میلیون تحویل شده است.

بسیاری از حوزه های قضایی از نتیجه اطمینان ندارند

روزی که دولت فدرال قرارداد خرید خود با Abbott Diagnostics برای خرید 7.9 میلیون آزمایش ژنتیکی ID Now را اعلام کرد ، داگ فورد ، نخست وزیر انتاریو ، آزمایش های سریع را “یک تغییر دهنده مطلق بازی” خواند.

اما آنها هنوز تغییر زیادی نکرده اند.

اکثر حوزه های قضایی هنوز مطمئن نیستند که آیا می توانند به نتایج اطمینان کامل داشته باشند یا بهترین روش استفاده از آنها را تشخیص می دهند. تقریباً در همه موارد ، نتایج آزمایش سریع هنوز با آزمایش بیمار با نسخه آزمایشگاهی تأیید می شود.

تنظیم کننده های بهداشت کانادا در اوایل ماه اکتبر آزمایش سریع آنتی ژن را از آزمایشگاه های ابوت ، اولین دستگاه آنتی ژنی که تاییدیه های لازم برای استفاده در کانادا را دریافت کرده ، تأیید کردند. (Nam Y. Huh / آسوشیتدپرس)

بهداشت انتاریو گفت که استان جمعه شروع به “ارائه” برخی آزمایش های سریع با هدف تشخیص شیوع بیماری و در مناطق روستایی کرده است که دسترسی به آزمایشگاه ها دشوارتر است.

سخنگویان این بخش در بیانیه ای مکتوب گفتند که بهداشت انتاریو نتایج “عرضه اولیه” را برای اطلاع از گسترش احتمالی استفاده از این فناوری بررسی خواهد کرد.

قبل از میلاد هنوز آزمایش های خاصی را تأیید می کند

دکتر ورا اچس ، مسئول بهداشت پزشکی اتاوا ، می گوید تیم آزمایش شهر وی در حال بررسی برخی از پروژه های آزمایشی برای استفاده از آزمایشات سریع مانند خانه مراقبت طولانی مدت با شیوع مشکوک است. اما وی گفت هنوز نگرانی هایی وجود دارد كه تست های سریع به اندازه آزمایش های آزمایشگاهی قابل اعتماد نباشند.

وی گفت: “ما هنوز نیاز به بررسی اینكه چه مقدار COVID را در آزمایش های منفی كاذب از دست می دهیم” داریم.

دکتر بانی هنری ، افسر بهداشت بریتیش کلمبیا روز پنجشنبه گفت که استان وی هنوز در حال تأیید آزمایشات ID Now در مرکز کنترل بیماری BC است.

وی گفت که استانها آزمایشات آنتی ژن نیز دریافت کرده اند اما هنوز از آنها استفاده نشده است.

وی گفت: “چالش هایی که ما داریم این است که حساسیت چندانی ندارند ، بنابراین موارد خاصی را انتخاب نمی کنند.”

“اما ما می دانیم که آنها می توانند در مکانهایی مانند دسته ای از افراد مبتلا به بیماری نقش مهمی داشته باشند و باید سریعاً تشخیص دهیم که COVID است یا خیر. اگر چندین نفر آزمایش شوند و همه منفی باشند ، اگر یکی از آنها مثبت باشد ، این به شما می گوید که احتمالاً شیوع آن است که با آن روبرو هستید. “

دکتر بانی هنری ، افسر بهداشت پیش از میلاد می گوید ، اگرچه آزمایش های آنتی ژن به اندازه آزمایش های دیگر حساس نیستند ، اما تحت شرایط خاص نقش مفیدی دارند. (مایکل مک آرتور / سی بی سی)

منیتوبا مشاهده آزمایشات سریع به عنوان آزمایشی

منیتوبا چندین بسته تست ID Now را به جوامع دوردست ارسال کرده است که در آنجا آزمایشات ممکن است بیشتر طول بکشد ، و در میان شیوع COVID-19 به یک بیمارستان وینیپگ ارسال شده است. اما کارمندان بهداشت هنوز در حال یادگیری نحوه استفاده از آنها هستند. دستمال مرطوب هنوز باید توسط افراد متخصص آموزش دیده انجام شود.

سخنگوی مانیتوبا هلث گفت این هفته آزمایشات احتمالاً تا پایان ماه در آنجا شروع می شوند.

همانند انتاریو و BC ، Manitoba Health در حال مشاهده آزمایشات سریع به صورت آزمایشی است و بیشتر آزمایشات سریع را با استفاده از مدل آزمایشگاهی تأیید می کند و سپس نتایج را به طور کلی بررسی می کند تا ببیند چگونه کار می کنند.

مانیتوبا هلث قصد دارد از تست های آنتی ژنی که فقط به عنوان ابزاری برای غربالگری دریافت کرده استفاده کند ، اما هنوز به طور کلی صحت تست های آنتی ژن را تأیید می کند.

سخنگوی وزارت بهداشت کبک گفت جمعه کبک 30،000 آزمایش ID Now و 547،000 آزمایش آنتی ژن ، معروف به Panbio ، توسط آزمایشگاه های Abbott دریافت کرده است.

مارجوری لاروش در بیانیه ای کتبی گفت که تست های سریع “حساسیت کمتری” نسبت به تست های آزمایشگاهی دارند.

وی گفت: “بنابراین اعزام باید به صورت بسیار نظارت شده و هماهنگ انجام شود.”

یک کمیته متخصص در کبک برای تصمیم گیری در مورد چگونگی استفاده از آزمایشات تشکیل شد و آنها را در چندین پروژه آزمایشی در بیمارستانهای مناطق مونترال و شهر کبک ارزیابی می کند.

کبک در حال استفاده از آزمایشات در مناطق دور افتاده ، برای کارکنان بهداشت ، درمانگاه های غربالگری ، مراکز مراقبت طولانی مدت و مدارس است.

وی با بیان اینکه پیش از پایان سال پیش بینی می شود ، گفت: “تاریخ توزیع آزمایشات هنوز مشخص نشده است.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>