واکسن AstraZeneca COVID-19 در افراد مسن نوید دهنده نتایج آزمایش است که تا کریسمس پیش بینی می شود

داده های منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد ، واکسن بالقوه COVID-19 AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد COVID-19 پاسخ ایمنی شدیدی را ایجاد کرده است ، محققان انتظار دارند نتایج آزمایشی مرحله آخر را تا کریسمس منتشر کنند.

این داده ها که ماه گذشته گزارش شد اما روز پنجشنبه به طور كامل در مجله پزشكی لانست منتشر شد ، حاكی از آن است كه افراد بالای 70 سال كه در معرض خطر بیشتری از بیماری جدی و مرگ ناشی از COVID-19 قرار دارند ، می توانند ایمنی قوی ایجاد كنند.

مهشی راماسامی ، مشاور و محقق اصلی در واکسن آکسفورد ، گفت: “آنتی بادی قوی و پاسخ سلول های T نشان داده شده در افراد مسن در مطالعه ما دلگرم کننده است.”

“ما امیدواریم که این بدان معناست که واکسن ما به محافظت از آسیب پذیرترین افراد جامعه کمک خواهد کرد ، اما قبل از اطمینان از تحقیقات بیشتری لازم است.”

به گفته محققان ، آزمایشات مرحله آخر یا مرحله III برای تأیید یافته ها ادامه دارد و آزمایش اینکه آیا واکسن در برابر عفونت با SARS-CoV-2 در طیف وسیعی از افراد ، از جمله افرادی که دارای شرایط سلامتی زمینه ای هستند ، محافظت می کند.

تحلیل موقت فاز 3 به زودی انجام می شود

محقق ارشد این مطالعه روز پنجشنبه گفت ، دانشگاه آکسفورد تجزیه و تحلیل اولیه داده ها را از آزمایش مرحله آخر خود پس از 53 عفونت در بین داوطلبان خود آغاز می کند.

اندرو پولارد ، مدیر گروه واکسن آکسفورد ، در یک جلسه توجیهی رسانه ای گفت که “تعداد زیادی” از موارد عفونت در آزمایش فاز 3 در انگلیس ، برزیل و آفریقای جنوبی وجود دارد.

دو مجموعه اول داده های موقت آزمایشات واکسن Pfizer و BioNTech در هفته گذشته و Moderna در روز دوشنبه پس از بیش از 90 عفونت در بین داوطلبان منتشر شد.

Pfizer قصد داشت داده های اولیه را پس از حدود 60 آلودگی منتشر کند ، اما پس از جهش بزرگ عفونت ها اخیراً در ایالات متحده ، از هدف خود فراتر رفت.

نامزد واکسن Oxford-AstraZeneca COVID-19 ، به نام AZD1222 یا ChAdOx1 nCoV-19 ، در تلاش جهانی برای ایجاد عکس برای محافظت در برابر عفونت با ویروس کرونا ، یا SARS-CoV-2 در میان پیشگامان بوده است.

اما تولیدکنندگان داروی رقیب Pfizer Inc ، BioNTech و Moderna Inc در 10 روز گذشته پیش رو بوده اند و داده های آزمایشات واکسن COVID-19 در اواخر مرحله را منتشر کردند که بیش از 90 درصد کارایی را نشان می دهد.

تماشا کنید | واکسن COVID-19 در دنیای واقعی چقدر خوب کار خواهد کرد؟

متخصصان بیماری های عفونی به س questionsالات مربوط به واکسن های COVID-19 پاسخ می دهند ، از جمله اگر نتایج حاصل از آزمایش های بالینی در دنیای واقعی ادامه داشته باشد. 6:49

برخلاف عکسهای Pfizer-BioNTech و Moderna ، که هر دو از فناوری جدید موسوم به RNA پیام رسان (mRNA) استفاده می کنند ، AstraZeneca یک واکسن ناقل ویروسی است که از نسخه ضعیف ویروس سرماخوردگی موجود در شامپانزه ها ساخته شده است.

آزمایش فاز II گزارش شده در لانست در مجموع 560 داوطلب سالم را شامل می شود ، 160 نفر از 18 تا 55 سال ، 160 از 56 تا 69 سال و 240 نفر از 70 سال یا بیشتر.

به گفته محققان ، داوطلبان دو دوز واکسن یا دارونما دریافت کرده اند و هیچ عارضه جانبی جدی مربوط به واکسن AZD1222 گزارش نشده است.

AstraZeneca چندین قرارداد تهیه و تولید با شرکت ها و دولت های سراسر جهان از جمله کانادا امضا کرده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>