وزیر بهداشت سابق فیلپات می گوید دولت فدرال باید از جرم زدایی مواد مخدر در ونکوور حمایت کند

وزیر بهداشت پیشین فدرال جین فیلپوت از دولت فدرال می خواهد “جسورانه” باشد و زمین ونکوور را برای غیرقانونی دانستن مالکیت ساده داروهای غیرمجاز برای کمک به جلوگیری از افزایش میزان مرگ بیش از حد دوز مصرف کند.

وی گفت که این طرح ، که به تصویب کابینه فدرال نیاز دارد ، “یک ایده بسیار خوب” است که می تواند زندگی را نجات دهد ، اگرچه او نگران بی میلی فدرال به دلیل اضطراب عمومی در مورد جرم زدایی است.

وی به سی بی سی نیوز گفت: “مطمئناً این مسیری است که فکر می کنم ما باید در ونکوور گام برداریم تا گامهای شجاعانه ای در این راه داشته باشیم.”

کندی استوارت ، شهردار ونکوور این پیشنهاد را روز چهارشنبه اعلام کرد. ابتدا باید این مورد را شورای شهر تأیید کند و سپس به مقامات فدرال نامه بنویسد و از آنها بخواهد در قانون کنترل مواد مخدر و مواد کنترل شده به ونکوور معافیت بدهند که مجاز به داشتن مواد مخدر در محدوده شهر است.

طرح استوارت از پشتیبانی پلیس محلی و مقامات بهداشتی برخوردار است. شهردار گفت که در حال حاضر تعداد کمی از افراد به دلیل داشتن حق مالکیت ساده در شهر دستگیر می شوند ، احتمال دستگیری یا دیدن داروهای ضبط شده باعث دلسردی افراد برای کمک به سیستم بهداشتی می شود.

ونکوور از ابتدای شیوع همه گیر ، تعداد مرگ بیش از دوز را به طرز چشمگیری افزایش داده است. این شهر از ابتدای سال تاکنون 328 مورد مرگ بیش از حد را گزارش کرده است. در همین حال ، بیماری همه گیر COVID-19 در طی همین مدت زمان ، جان 320 نفر را در کل استان بریتیش کلمبیا گرفته است.

فیلپات ، اکنون رئیس علوم بهداشتی در دانشگاه کوئینز ، گفت: “واقعیت این است که مردم به دلیل برخورد مجرمانه ما با وابستگی به مواد در حال مرگ هستند.”

وی افزود: “ما شاهد مرگ بیش از حد مواد افیونی در سرتاسر كشور بوده ایم. رویكردی كه تاكنون انجام داده ایم مثر نیست و زندگی واقعی افراد در معرض خطر است.”

فیلپات ابتدا در مقاله ای که برای مجله Maclean نوشت حمایت خود را از قانونی کردن مالکیت در مقیاس کوچک برای استفاده شخصی در دسامبر 2019 اعلام کرد. او در آن زمان از سیاست های فدرال خارج شده بود.

جین فیلپات می گوید پیشنهاد ونکوور برای دریافت معافیت فدرال برای جرم زدایی از مالکیت در مقیاس کوچک ممکن است چالش برانگیز باشد. (ناتان دنت / مطبوعات کانادایی)

پیشنهاد ونکوور برای کشور فرصتی مناسب برای آزمایش ایده جرم زدایی است ، اما فیلپوتساید اما فراموش کردن یک معافیت فدرال آسان نیست.

وی گفت ، بسیاری از کانادایی ها هنوز از ایده جرم زدایی از مواد مخدر ترسیده اند و افزود چیزی است که او از زمان خود به عنوان وزیر بهداشت فدرال با آن آشنایی دارد.

وی گفت ، حتی در حین گفتگوهای عمومی در مورد قانونی کردن مصرف حشیش تفریحی ، بسیاری اظهار داشتند که این قانونی شدن به معنای تایید یا تشویق استفاده از آن است.

هنوز هم ، او گفت كه معتقد است كه هر روز تعداد بيشتري از مردم با افزايش ميزان مرگ و مير در اثر دوز بالا آشفته شده و منتظر راه حل هستند.

وی گفت: “من فکر می کنم ما در یک دوره زمانی هستیم که می تواند اقدامات جسورانه ای برای دولت باشد و امیدوارم از تغییری مانند این حمایت کند.”

هیچ تعهدی از طرف اتاوا نیست

در پاسخ به اعلامیه ونکوور ، پتی هاجدو ، وزیر بهداشت ، بیانیه ای منتشر کرد و گفت که وی برای حل بحران مصرف بیش از حد با شهردار و دولت قبل از میلاد همکاری کرده است.

وی هیچ اشاره روشنی به اینکه آیا پیشنهاد برای جرم زدایی تایید می شود ، نداد.

حاجدو در بیانیه گفت: “ما این درخواست را برای رسیدگی به مجازات های كیفری برای داشتن ساده مقادیر كم مواد كنترل شده بررسی خواهیم كرد و به كار خود ادامه خواهیم داد تا كانادایی هایی را كه از مواد استفاده می كنند از حمایت مورد نیاز خود برخوردار كنیم”

در گذشته ، مقامات فدرال از جمله حاجدو و نخست وزیر جاستین ترودو اصرار داشتند که جرم زدایی “گلوله نقره ای” نیست که بحران مواد افیونی را حل کند. آنها گفته اند كه تأكيد بايد بر اقدامات ديگري مانند بهبود دسترسي به تداركات مواد مخدر بي خطر باشد ، به جاي داروهاي آلوده و سمي خيلي مسموم در خيابان كه منجر به افزايش مرگ هاي بيش از حد مي شود.

فیلپات می گوید ، زمان خط تلفنی 3 رقمی خودکشی فرا رسیده است

وزیر بهداشت سابق همچنین می خواهد ببیند که همکارانش از ایده دیگری استقبال می کنند که می تواند جان انسان ها را نجات دهد.

تاد دوهرتی ، نماینده محافظه کار ، کانادا را به ایجاد یک خط تلفن ملی پیشگیری از خودکشی 988 که خدمات پیشگیری از خودکشی موجود را تلفیق می کند ، می خواهد.

این ایده همچنین توسط برخی از متخصصان بهداشت روان مورد حمایت قرار می گیرد ، آنها می گویند که یک عدد ساده و به یادآوری آسان می تواند زندگی را نجات دهد.

ایالات متحده در حال طی مراحل چهار ساله راه اندازی سرویس 988 ملی است. پیش بینی می شود هزینه آن در سال اول 570 میلیون دلار باشد. تقریباً نیمی از این هزینه یک بار برای جایگزینی سوئیچ ها در شبکه تلفن است.

وی گفت: تلفن ویژه 988 در کانادا “بسیار مفید” خواهد بود ، به ویژه هنگامی که بسیاری از کانادایی ها به دلیل بیماری همه گیر تحت استرس شدید هستند.

وی گفت: “من فکر می کنم این تلاشی است که یک پروژه ملی عالی برای پشت سر گذاشتن همه ما محسوب می شود.” “برای اینکه به مردم بفهمانیم وقتی برای تصمیم گیری درمورد اینکه آیا زندگی ارزش زندگی دارد تلاش می کنند … کانادایی ها آماده هستند برای یافتن این منابع و ایجاد آنها در آسانترین حالت ممکن. “

وی خاطرنشان کرد: اگرچه در راه اندازی سرویس و گردهم آوردن ارائه دهندگان خدمات در سراسر کشور می تواند چالش های فناوری باشد ، اما هیچ یک از آنها غیرقابل عبور نیستند.

روز دوشنبه در مجلس عوام ، دوهورتی از وزیر بهداشت فدرال س askedال کرد که آیا او سعی می کند اطمینان حاصل کند که حرکت 988 وی به اتفاق آرا حمایت می کند تا فوراً تصویب شود

حاجدو پاسخ روشنی نداد اما گفت که او با دوهرتی کار خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که افرادی که قصد خودکشی دارند از مراقبت فوری برخوردار شوند.

Philpottsaid معتقد است که گرچه ممکن است زمان بر باشد ، اما خط تلفن 988 ایده ای است که همه نمایندگان مجلس می توانند پشت سر بگذارند.

“پیام من این است ، با هم کار کنید. نگران نباشید که چه کسی اعتبار این کار را می گیرد. این همه کمک به یکدیگر در زمان نیاز است.”


از کجا می توانید کمک بگیرید:

خدمات پیشگیری از خودکشی کانادا: 1-833-456-4566 (تلفن) | 45645 (متن) | crisisservicescanada.ca (چت)

در کبک (فرانسه): Association qubcoise de prvention du self: 1-866-APPELLE (1-866-277-3553)

تلفن راهنمای کودکان: 1-800-668-6868 (تلفن) ، مشاوره چت زنده در www.kidshelpphone.ca

انجمن کانادایی پیشگیری از خودکشی: یک مرکز بحران 24 ساعته پیدا کنید


انجمن پیشگیری از خودکشی کانادا می گوید ، اگر نگران کسی هستید که می دانید در معرض خطر خودکشی است ، باید در این باره با او صحبت کنید. در اینجا برخی از علائم هشدار دهنده وجود دارد:

افکار خودکشی ، سو abuse مصرف مواد ، احساس بی هدفی ، اضطراب ، احساس گیر افتادن ، ناامیدی و درماندگی ، کناره گیری ، عصبانیت ، بی پروایی ، تغییرات خلقی.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>