ویروس کرونا ویروس: آنچه جمعه در کانادا و سراسر جهان اتفاق می افتد

آخرین:

منیتوبا در حالی تلاش می کند تا محدودیت های COVID-19 را برای جلوگیری از گسترش ویروس جدید افزایش دهد ، در حالی که پزشک ارشد آلبرتا هشدار می دهد که ممکن است محدودیت های بیشتری در آنجا ایجاد شود ، مگر اینکه استان در روزهای آینده شاهد “کاهش چشمگیر” موارد باشد .

نخست وزیر برایان پالیسترون روز پنجشنبه از تصویب مقررات منع رفت و آمد در منطقه وینیپگ عقب نشینی کرد و گفت که این استان هزینه خواهد کرد تا ابتدا محدودیت های موجود را افزایش دهد.

پالیستر در جلسه توجیهی روز پنجشنبه گفت: “عواقبی برای افراد به وجود خواهد آمد که دیگران دیگران را در معرض خطر قرار دهند و خود را در معرض خطر قرار دهند.”

پالیستر گفت که 277 پرسنل دیگر ، از جمله بازرسان ایمنی در برابر آتش سوزی ، افسران اجرای حامل موتور و مأموران آیین نامه شهرداری به اطمینان از رعایت دستورات بهداشت عمومی کمک خواهند کرد. این تعداد کل مجریان را به بیش از 3000 نفر می رساند.

تعداد افراد در بیمارستان COVID-19 در مانیتوبا در دو هفته بیش از سه برابر شده است ، از 42 در 22 اکتبر به 153 در 5 نوامبر. (برایس هوی / CBC)

این استان در روزهای اخیر افزایش قابل توجهی در موارد COVID-19 داشته است مقامات بهداشت گزارش داده اند که 427 مورد جدید و چهار مرگ دیگر در روز پنجشنبه رخ داده است و تعداد بیمارستان ها در حال افزایش است.

که درآلبرتا، مدیر ارشد بهداشت پزشکی دنا هینشاو هشدار داد که ممکن است محدودیت های بیشتری ایجاد شود زیرا این استان گزارش کرد که تعداد موارد رکورد بالا در موارد جدید است.

وی گفت: “مگر اینکه در چند روز آینده تعداد ما به طرز چشمگیری کاهش یابد ، ما باید اقدامات دیگری را در نظر بگیریم.”

این استان به دلیل مشکلات فنی قادر به ارائه تعداد دقیق موارد جدید در روز پنجشنبه نبود ، اما دامنه ارائه شده نسبت به رکورد یک روزه قبلی آن یعنی 622 کاملاً مناسب بود.

هینشاو با اشاره به اینکه 9 بیمارستان در آلبرتا وجود دارد که با شیوع COVID-19 مقابله می کنند ، گفت: “می توانم به شما بگویم که طی 24 ساعت گذشته حدود 800 مورد جدید شناسایی شده است.”

این استان در حال نصب شماره پرونده ها است ، به دنبال استخدام ردیاب های تماس بیشتر برای کمک به کارکنان موجود است. سخنگوی خدمات بهداشتی آلبرتا گفت که در حال حاضر 800 نفر با تیم ردیابی تماس کار می کنند و AHS به دنبال استخدام “تقریبا 380 کارمند اضافی است” “در هفته های آینده

بریتیش کلمبیاهمچنین روز پنجشنبه رکورد بالایی از تعداد موارد روزانه را مشاهده کرد زیرا مقامات بهداشتی 425 مورد جدید COVID-19 را گزارش کردند.

WATCH | دکتر بانی هنری درباره COVID-19 در منطقه بهداشت Fraser صحبت می کند:

دکتر بانی هنری می گوید عوامل مختلفی وجود دارد ، از جمله تعداد زیادی از کارگران اساسی و خانواده های چند نسلی. 1:50

بیشتر موارد جدید گزارش شده توسط مقامات بهداشتی BC در منطقه Fraser Health بود که منطقه ای در شرق ونکوور را شامل می شود و شامل جوامعی مانند Burnaby و Surrey است.

در بیانیه مقامات بهداشت عمومی آمده است که 97 نفر با COVID-19 در بیمارستان بستری هستند ، از جمله 24 نفر تحت مراقبت های ویژه هستند.


آنچه در سراسر کانادا اتفاق می افتد

از ساعت 8 صبح به وقت ET در روز جمعه ، استان ها و مناطق در کانادا مجموعاً 251،338 مورد ویروس کرونا را تأیید یا احتمالی گزارش کرده اند. استانها و سرزمین ها 207،998 را به عنوان بازیابی یا برطرف شده ذکر کرده اند. شمار کلی مرگ CBC News بر اساس گزارش های استانی ، اطلاعات بهداشتی منطقه ای و گزارش های CBC 10381 نفر بود.

ساسکاچوانهمچنین در روز پنجشنبه با 129 مورد COVID-19 رکورددار بود. به گفته مقامات بهداشتی ، بسیاری از موارد جدید در ساسکاتون و اطراف پرنس آلبرت بوده است.

که درانتاریودولت نخست وزیر داگ فورد پس از ماههای تأخیر نسبت به همه گیری جهانی ، بودجه مورد انتظار را رونمایی کرد. این استان روز پنجشنبه 998 مورد جدید از بیماری COVID-19 و 13 نفر را گزارش کرد.

کبکگزارش 1،138 مورد جدید COVID-19 و 28 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا ، که 10 مورد از آنها در 24 ساعت قبل رخ داده است.

در آتلانتیک کانادا ،نیوبرانزویکپنج مورد جدید COVID-19 در روز پنجشنبه گزارش داد ، همانطور که نیوفاندلند و لابرادور.نوا اسکوشیاگزارش یک مورد جدیدجزیره پرنس ادواردهیچ مورد فعالی از ویروس کرونا ندارد.

در سراسر شمال ، هیچ مورد جدیدی در گزارش نشده استیوکان،سرزمینهای شمال غربییانوناووت


آنچه در سراسر جهان اتفاق می افتد

یک خریدار با ماسک صورت روز پنجشنبه در کنار تزیینات کریسمس در مرکز خرید فضای باز The Grove در لس آنجلس قدم می زند. تعداد پرونده های COVID-19 در ایالات متحده در حال افزایش است (والری مكون / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ)

بر اساس ابزار ردیابی ویروس کرونا که توسط دانشگاه جان هاپکینز نگهداری می شود ، از صبح جمعه ، بیش از 48.8 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان گزارش شده است که بیش از 32.2 میلیون نفر از موارد ذکر شده در این لیست بهبود یافته اند. این دانشگاه مستقر در ایالات متحده گزارش داد که تعداد کشته های جهانی بیش از 1.2 میلیون نفر است.

درقاره آمریکا، مطابق با شمار شرکت های رویترز ، ایالت های مختلف ایالات متحده گزارش کرده اند که افزایش یک روزه موارد افزایش یافته است. این کشور با افزایش موارد روبرو شده است و طبق تعداد گزارش شده توسط نیویورک تایمز ، بیش از 100000 مورد جدید روزانه دو روز متوالی گزارش می کند.

جان هاپکینز گزارش داد ، ایالات متحده بیش از 9.6 میلیون مورد COVID-19 را از زمان ابتلا به بیماری همه گیر مشاهده کرده است ، با نزدیک به 235000 مورد مرگ.

یک مقام سازمان بهداشت پان آمریكایی گفت ، كشورهای آمریكای لاتین ، از جمله كشورهایی كه نرخ انتقال ویروس كرونا را كاهش داده اند ، باید مواظب موج دوم باشند كه در بیشتر مناطق اروپا ضربه می زند.

که در اروپا ،وزیر بهداشت آلمان نسبت به روزهای سخت پیش رو هشدار داده است مگر اینکه این کشور بتواند سیر صعودی موارد ویروس کرونا را “بشکند”. ینس اسپان روز جمعه به نمایندگان مجلس در پارلمان گفت كه “اوضاع جدی است” و خاطرنشان كرد: تعداد بیماران COVID-19 كه در بخشهای مراقبت ویژه كشور تحت درمان هستند در 10 روز گذشته دو برابر شده است.

وی گفت: “از امروز سیستم بهداشت می تواند با این مسئله کنار بیاید.” “اما هر 10 روز دو برابر شدن چیزی است که بهترین سیستم بهداشتی در جهان نمی تواند در طولانی مدت از پس آن برآید.”

زنی روز پنجشنبه یک بسته ماسک صورت از فروشنده در مغازه ای در اشتوتگارت ، جنوب آلمان خریداری می کند. آلمانی ها در تلاشند تا جلوی افزایش عفونت های جدید ویروس کرونا را بگیرند و در بخشهای فرهنگی ، اوقات فراغت و همچنین غذا و نوشیدنی ، دور جدیدی را متوقف کنند. (توماس کینزه / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ)

آژانس کنترل بیماری آلمان رکورد جدیدی از بیش از 21500 مورد عفونت تایید شده در این کشور در روز گذشته و 166 مورد مرگ و میر دیگر را گزارش کرد.

تعداد روزانه آلودگی های ویروس کرونا در روسیه به 20000 روز جمعه رسید و رکورد جدیدی از ابتدای شیوع همه گیر ثبت کرد. به دلیل گسترش سریع سرایت از سپتامبر تاکنون ، تعداد موارد تایید شده ویروس کرونا در روسیه که در حال حاضر چهارمین مورد بزرگ در جهان است ، از 1.7 میلیون نفر عبور کرده است. گروه ویژه دولت ویروس کرونا از ماه مارس تاکنون 29،887 مورد مرگ را گزارش کرده است.

با وجود سوابق جدید روزانه ، مقامات اصرار دارند که نیازی به تحمیل قفل دوم یا تعطیلی مشاغل در سراسر کشور نیست. آنها استدلال می کنند که سیستم مراقبت های بهداشتی قادر به کنترل عفونت است. با این حال ، رسانه های روسی گزارش هایی را در مورد بیمارستان های شلوغ ، کمبود دارو و کارگران پزشکی پرآب در برخی مناطق منتشر کرده اند ، که نشان می دهد سیستم مراقبت های بهداشتی تحت فشار جدی است.

پلیس اسلوونی گفت که آنها 10 نفر را به دنبال اعتراضات خشونت آمیز در پایتخت لیوبلیانا علیه اقدامات قفل شده برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ، بازداشت کردند.

درآسیا و اقیانوسیهکره جنوبی حدود 1000 نفر را که هفته گذشته در یادبود پدرسالار فقید گروه سامسونگ لی كون هی حضور داشتند ، هشدار داده است تا بعد از مثبت شدن یك نفر در این رویداد ، از نظر ویروس كرونا آزمایش كنند.

هند 47،638 مورد جدید ویروس کرونا ثبت کرده است که در مجموع به 8.4 میلیون مورد رسیده است.

داده های وزارت بهداشت نشان می دهد که در 24 ساعت گذشته مرگ و میر 670 نفر افزایش یافته و در مجموع منجر به کشته شدگان به 124،985 نفر رسیده است. هند پس از ایالات متحده دومین پرونده بالاترین سطح جهان را دارد. اگرچه این کشور از اواسط سپتامبر شاهد افت مداومی در موارد بوده است ، اما پایتخت این کشور شاهد افزایش عفونت ها است.

مقامات بهداشتی در تایلند روز جمعه از شصتمین مرگ این کشور در اثر COVID-19 ، مرد 66 ساله تایلندی که پس از بازگشت از انگلیس با ویروس کرونا تشخیص داده شد ، خبر دادند. این اولین مرگ ویروس کرون ویروس از اواسط سپتامبر در تایلند بود.

که در آفریقارئیس منطقه ای سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز پنجشنبه گفت ، بیماری همه گیر ویروس کرونا در سایر سرویس های بهداشتی حیاتی تأثیر مهمی دارد زیرا کشورها مجبور می شوند منابع موجود را از قبل هدایت کنند. قفل های بسته شده توسط کشورها برای جلوگیری از شیوع ویروس در ماه های مه ، ژوئن و ژوئیه منجر به بیش از 50 درصد کاهش خدمات تحت نظارت WHO شد.

به عنوان مثال در نیجریه ، بیش از 362000 زن باردار از ماه مارس تا آگوست مراقبت های قبل از زایمان خود را از دست داده اند.

ایران همچنان متضررترین کشور در این کشور استخاورمیانه،طبق گفته های جان هاپکینز. این کشور بیش از 663000 مورد گزارش شده داشته است که بیش از 37400 مورد مرگ ثبت شده است.