پسر زیر 10 سال وینی پگ بر اثر COVID-19 ، جوانترین مرگ استان مرتبط با بیماری درگذشت

پسر وینی پگ زیر 10 سال در اثر بیماری COVID-19 درگذشت و تبدیل به جوانترین فردی در مانیتوبا شد که به دلیل بیماری جان خود را از دست داد.

این استان در یک خبر خبری اعلام کرد ، تعداد افرادی که با ویروس کرونا بستری شده اند صعود مداوم خود را در روز شنبه ادامه داد و به بالاترین رکورد 327 در مقایسه با 322 روز جمعه رسید. از این تعداد ، 44 نفر تحت مراقبت های ویژه هستند.

به روزرسانی های ناخوشایند در حالی صورت می گیرد که منیتوبا 487 مورد جدید بیماری را اعلام کرده است ، که سومین افزایش در یک روز گذشته است.

از 9 مرگ دیگر که روز شنبه اعلام شد ، پنج مورد مربوط به شیوع شناخته شده در مانیتوبا است.

این افراد شامل مردی در حدود 70 سالگی و زنی در حدود 90 سالگی مرتبط با خانه مراقبت شخصی گیلبرت پلینز است ؛ مردی در 80 سالگی با روابط تجاری فیروی هوم در براندون ؛ زنی در حدود 80 سالگی به خانه مراقبت طولانی مدت Heritage Lodge در وینیپگ متصل شده است. ؛ و مردی در حدود 90 سالگی با Park Manor Care در وینیپگ در ارتباط بودند.

باقیمانده مرگ اعلام شده در روز شنبه دو زن (در 60 و 80 سالگی) از منطقه بهداشت وینیپگ هستند ؛ مردی در سن 60 سالگی از منطقه بهداشت بین شرق و شرق. در خبرنامه استان آمده است و یک زن 80 ساله از منطقه بهداشت جنوبی.

آخرین موارد مرگ و میر منجر به مرگ و میرهای مرتبط با ویروس کرونا در منیتوبا به 290 نفر می شود.

بیش از سه چهارم کل مرگ COVID-19 مانیتوبا در این ماه اتفاق افتاده است. (برایس هوی / CBC)

این استان شیوع COVID-19 را در واحد GD4 در مرکز علوم بهداشتی Winnipegand در مرکز رشد مانیتوبا در Portage la Prairie به عنوان یک مرکز مراقبت طولانی مدت برای ساکنان دارای معلولیت ذهنی اعلام کرده است. در این گزارش آمده است که هر دو سایت به سطح قرمز حساس در سیستم واکنش همه گیر استان منتقل شده اند.

در همین حال ، شیوع بیماری قبلاً در مدرسه Arborgate در La Broquerie و Reston Schoolare اعلام شده بود که اکنون پایان یافته است.

افسر ارشد بهداشت عمومی استان روز جمعه مجدداً هشدار داد که ظرفیت مراقبت های بهداشتی مانیتوبا تا حد ممکن افزایش یافته است ، بطوریکه تعداد بیماران مبتلا به COVID-19 در بیمارستان و دهها نفر تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.

دکتر برنت روسین در یک کنفرانس خبری گفت: “ما نخواهیم توانست ظرفیت کافی برای حفظ این اعداد را برای مدت طولانی تری داشته باشیم.”

میزان مثبت بودن آزمون پنج روزه مانیتوبا ، میانگین غلظت آزمایش های COVID-19 که مثبت اعلام می شوند ، مجدداً اندکی افت کرده و به 14.2 درصد رسیده است. این استان می گوید ، در وینیپگ این نرخ در حال حاضر 13.9 درصد است.

از هر کسی که در پنج روز گذشته از نظر COVID-19 در مانیتوبا آزمایش شده است ، 14.2 درصد نتیجه مثبت گرفته اند. میزان مثبت بودن آزمون استان از 10 نوامبر دو رقمی شده است. (برایس هوی / CBC)

اکنون 16،118 مورد COVID-19 در مانیتوبا شناسایی شده است که 6،804 مورد بهبود یافته محسوب می شود.

9،024 مورد دیگر هنوز فعال در نظر گرفته می شوند ، هرچند روسین قبلاً گفته بود که این تعداد به دلیل تعداد زیادی ورودی اطلاعات ، متورم است.

تقریباً دو سوم موارد جدید اعلام شده در روز شنبه (307) در منطقه بهداشتی وینیپگ است ، در حالی که یک پنجم دیگر (104 مورد) در منطقه بهداشت جنوبی است.

موارد باقیمانده در سراسر منطقه بهداشت شمال (38) ، منطقه بهداشتی اینترلاک-شرقی (23) و منطقه بهداشت کوه پریری (15) پخش شده است.

در روز جمعه ، 2،640 آزمایش دیگر COVID-19 در مانیتوبا انجام شده است ، و در مجموع از اوایل فوریه در استان به 348،768 رسیده است.

تماشا کنید | دکتر برنت روسین در مورد مرگ های اخیر مربوط به COVID-19 صحبت می کند:

دکتر برنت روسین ، مدیر بهداشت عمومی مانیتوباس ، می گوید مرگ و میر ناشی از COVID-19 در این استان از ماه گذشته تاکنون سر به فلک کشیده است. 0:42