پلوتن تقریباً 2.2 میلیون دوچرخه ورزشی را به خاطر می‌آورد زیرا ممکن است پایه صندلی بشکند

پلوتن 2.16 میلیون دوچرخه ورزشی را در ایالات متحده به دلیل خطر شکستن پایه صندلی در حین استفاده و ایجاد صدمات فراخوان می کند.

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده (CPSC) روز پنجشنبه اعلام کرد که 35 گزارش از شکستن و جدا شدن پایه صندلی در حین استفاده از دوچرخه دریافت کرده است که شامل 13 گزارش جراحات ناشی از سقوط از دوچرخه، از جمله شکستگی مچ، پارگی و کبودی است.

این فراخوان شامل دوچرخه های Peloton با شماره مدل PL01 می شود که از ژانویه 2018 تا مه 2023 در ایالات متحده فروخته شده است.

این شرکت می‌گوید دوچرخه‌های اصلی Peloton که در سطح بین‌المللی از جمله کانادا، بریتانیا، آلمان و استرالیا فروخته می‌شوند مشمول این فراخوان نمی‌شوند، اما این بدان معنا نیست که مشکل مشابهی در مورد دوچرخه‌های فروخته شده در آن کشورها وجود ندارد.

پلوتن می گوید: «ما در حال مذاکره در مورد این موضوع با تنظیم کننده در کانادا هستیم و در روزهای آینده به روز رسانی برای اعضای خود در کانادا خواهیم داشت.

در بانک اطلاعاتی دولت کانادا از فراخوان‌های فعال مصرف‌کننده، اشاره‌ای به فراخوانی پلوتن وجود ندارد.

درخواست‌هایی که از Health Canada در مورد وضعیت فراخوان محصول توسط کانادا انجام شده است، بلافاصله برگردانده نشد.

این فراخوان فشار بیشتری را بر Peloton وارد می‌کند، زیرا این شرکت با کاهش تقاضا برای تجهیزات تناسب اندام خود در میان اقتصاد نامشخص سروکار دارد.

این چهارمین فراخوان بزرگ یک محصول پلوتن در سال‌های اخیر است که به دلیل پدال‌های دوچرخه و هر دو نسخه تردمیل این شرکت صورت می‌گیرد.

سهام این شرکت 7 درصد کاهش یافت و به 6.90 دلار رسید.