چگونه یک پیروزی بایدن می تواند بخش نفت و گاز آلبرتا را متزلزل کند

صنعت نفت و گاز آلبرتا در چند ماه گذشته با مشکلاتی روبرو بوده است ، زیرا در نتیجه عواقب جهانی همه گیر ، هزینه ها را کاهش داده و کارکنان را کاهش داده است.

اما سه شنبه شب ، بسیاری از افراد فعال در این کسب و کار مجذوب اخبار می شوند تا ببینند که آیا anothershakeup ، این بار در قالب رئیس جمهور جدید ایالات متحده در حال آمدن است.

ایالات متحده بزرگترین مشتری نفت خام کانادا است و هر گونه غرغر کاخ سفید که بر تولید یا مصرف انرژی آمریکا تأثیر بگذارد ، مطمئناً در آلبرتا موج می زند.

همین امر برای تصمیمات سیاست خارجی ایالات متحده که می تواند بازارهای جهانی را متمایل کند و سپس سهام آلبرتا در خط لوله بحث برانگیز Keystone XL وجود دارد.

در صورت پیروزی مجدد دونالد ترامپ ، کارشناسان انتظار همان موارد دیگری را از کاخ سفید دارند. مبارزات انتخاباتی وی حمایت وی از بخش را در روزهای آخر مسابقه تبلیغ می کند.

اما اگر رقیب دموکرات وی پیروز شود ، داستان دیگری است.

جو بایدن انرژی و محیط زیست را به عنوان یک عنصر اصلی در سیستم عامل خود قرار داده است و پیامدهای احتمالی آن برای قطعه روغن آلبرتا می تواند قابل توجه باشد.

با سه شنبه شب انتخابات ، بیایید کمی دقیق کنیم.

رئیس جمهور دونالد ترامپ پس از امضای آن در مرکز آموزش و آموزش بین المللی اتحادیه بین المللی مهندسان عامل ، در سال 2019 یک دستورالعمل مربوط به انرژی و زیرساخت ها را حفظ کرد. (آسوشیتدپرس)

انتقال انرژی ، نه تسلط انرژی

ترامپ می خواهد به عنوان یک پشتیبان بزرگ صنعت نفت و گاز آمریکا دیده شود.

در طول دوره ریاست خود ، او سعی کرد با کاهش مالیات ، کارنامه و مقررات بخش را تقویت کند. او از تاسیس صحبت کرده است سلطه انرژی ایالات متحده.

گفته شده است که اقدامات ترامپ بخش کانادا را در معرض آسیب قرار داده است ، اما این صنعت تمایل دارد که اتاوا را بخواهد ادامه دهد و سرزنش را متوجه واشنگتن دی سی نکند.

اما سیاست ها و سخنان ترامپ نتوانسته است بخش آمریکایی را از نظارت روزافزون سرمایه گذاران یا محیط بانان نگران تغییر آب و هوا دور کند. بوده است تکان داده شده توسط تأثیر اقتصادی همه گیری نیز.

به جای تسلط بر انرژی ، بایدن در مورد انتقال انرژی صحبت کرده است.

اگر جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود ، کانادایی ها می توانند تأثیر خود را در مناطقی مانند انرژی ، تجارت و دفاع احساس کنند. 6:42

از جمله برنامه های بایدن قرار دادن ایالات متحده در مسیر دستیابی به انتشار خالص صفر ، در کل اقتصاد ، حداکثر تا سال 2050 است. او مایل است هزینه های زیادی را برای رسیدن به آنجا هزینه کند.

بایدن بسته آب و هوا در حدود 2 تریلیون دلار آمریکا است.

اگر استراتژی سبز وی باید به نوعی بر تولید نفت و گاز ایالات متحده تأثیر بگذارد ممنوعیت فرکینگ جدید در اراضی فدرال این می تواند شکاف بیشتری برای نفت خام کانادا ایجاد کند.

جکی فارست ، مدیر اجرایی انستیتوی تحقیقات انرژی ARC ، گفت: “اما این هنوز قطعی نیست زیرا اراضی عمومی مقدار نسبتاً کمی از کل تولیدات ایالات متحده است.”

“اگر هیچ گونه رشد در اراضی فدرال ایالات متحده وجود نداشته باشد ، این ممکن است به معنای ایجاد فرصت بیشتر برای کانادا در صورت تولید کمتر آمریکا باشد.”

ابرها روی کیستون

قبل از اینکه COVID-19 تقاضای سوخت را کاهش دهد ، کمبود ظرفیت خط لوله بر صنعت نفت آلبرتا و قیمت های نفت خام کانادا تأثیر می گذارد.

حامیان خط لوله Keystone XL TC Energy که می تواند حداکثر 830،000 بشکه در روز نفت از آلبرتا به نبراسکا منتقل کند ، آن را به عنوان یک بخش اصلی از پاسخ می دانند.

دولت متحد محافظه کار آلبرتا آنقدر مهم دانست که موافقت خود را برای سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری سهام در این پروژه بعلاوه ضمانت های وام اعلام کرد.

ترامپ از خط لوله حمایت کرده است ، با استفاده از نیرو از کاخ سفید سعی می کند خط لوله 10 میلیارد دلاری را به جلو نگه دارد.

لوله آماده برای استفاده برای ساخت پایه کانادایی Keystone XL در آلبرتا در نزدیکی شهر Oyen ، در سپتامبر 2020. (Kyle Bakx / CBC)

دنیس مک کناگی ، مدیر سابق شرکت TC Energy گفت: “بدیهی است که انتخاب مجدد ترامپ اطمینان کامل را برای تکمیل KXL ایجاد خواهد کرد.”

اما حمایت ترامپ نتوانسته این پروژه را بیش از خط هدف پیش ببرد و همچنان روبرو است نبردهای قانونیبا مخالفان خط لوله که ابر آینده پروژه

بایدن گفته است خط لوله را بکشید، و لغو مجوز ترامپ برای این پروژه صادر کرده بود.

جیمز کلمن ، کارشناس حقوق انرژی در دانشگاه South Methodist در دالاس ، گفت که بایدن از ابزار قانونی برای جلوگیری از پیشرفت پروژه برخوردار است.

کلمن گفت: “همه چیز می تواند تغییر کند.” “اما مطمئناً او اظهار داشت كه با آن خصمانه است و متحدان و رأی دهندگانش انتظار دارند كه وی این قول را عملی كند.”

دیگران هنوز امیدوارند که این پروژه در دوره بایدن ، از جمله برتر جیسون کنی. هفته گذشته ، TC Energy برای ساخت این خط بیش از 1.6 میلیارد دلار قرارداد آمریکایی اهدا کرد.

کریستوفر سندز ، مدیر مرکز مطالعات کانادایی در دانشگاه جان هاپکینز ، گفت: “هزینه زیادی برای آن ایجاد شده است ، و من هیچ بحثی برای متوقف کردن آن نمی بینم.”

تحریم های آمریکا علیه ایران

همچنین انتظار می رود که یک تغییر در کاخ سفید باعث ایجاد برخی تغییرات بزرگ در سیاست خارجی ایالات متحده از جمله با ایران شود.

بایدن در صورت انطباق با توافق هسته ای 2015 که آمریکا با تهران و پنج قدرت جهانی دیگر انجام داد ، از بازگشت به دیپلماسی با ایران حمایت می کند.

یک رای دهنده روز جمعه در هنگام رأی گیری زودهنگام رای خود را در میدان ONEOK در تولسا ، اوکلا پر می کند. (نیک آکسفورد / رویترز)

این می تواند تحریم های اقتصادی ترامپ را برای این کشور سست کند و اجازه می دهد نفت خام بیشتر ایران به بازارهای شکننده نفت بازگردد.

اخبار بلومبرگ هفته گذشته در صورت پیروزی بایدن گزارش داد ، چندین بانک پیشرو انتظار دارند سال آینده یک میلیون بشکه در روز یا بیشتر به بازار وارد شود.

فارست گفت: “این بزرگترین چیزی است که باید مراقب آن باشیم زیرا این امر بر قیمت نفت و تولید کنندگان در غرب کانادا تأثیر می گذارد.”

رهبری اقلیم

بسیاری از افراد تماشا می کنند تا ببینند آیا یک دولت بایدن مطابق با دولت عمل می کند یا خیر اهداف اقلیمی گذاشته شده در مسیر مبارزات انتخاباتی.

در عرض 100 روز ، بایدن قول یک نشست جهانی آب و هوا را می دهد تا کشورها را برای پیوستن به ایالات متحده در سخت کردن اهداف آب و هوایی سوق دهد.

وی همچنین در مورد استفاده از “هزینه های تنظیم کربن” یا شاید سهمیه در محصولات پر کربن از کشورهایی که قادر به انجام تعهدات مربوط به آب و هوا و محیط زیست نیستند صحبت کرده است.

در خانه ، لیست کارهای او شامل محدودیت های آلودگی متان در عملیات نفت و گاز و کربن زدایی سیستم حمل و نقل است.

در این عکس از پرونده 1 ژوئن 2017 ، معترضین در اعتراض به تصمیم رئیس جمهور دونالد ترامپ برای خروج ایالات متحده از توافق نامه تغییر آب و هوا در پاریس ، در بیرون کاخ سفید در واشنگتن تجمع می کنند. (سوزان والش / آسوشیتدپرس)

برخی از اعضای نفتی ممکن است نگران باشند که همه اینها می تواند اوتاوا را با تنظیم مقررات بیشتر وادار کند که می ترسند رقابت تولیدکنندگان کانادایی را مختل کند.

اما خود كنی گفت اخیراً دستیابی به سرمایه برای پروژه های صنعت نفت و گاز مستلزم اقدام در زمینه مسائل زیست محیطی از طرف صنعت و دولت است.

سایر ناظران ، فرصتهای رهبری ایالات متحده را در پرونده آب و هوا و برنامه های بایدن برای سرمایه گذاری در یک اقتصاد سبز ، افزایش اشتها برای منابع انرژی کم یا صفر و فن آوری می بینند که کانادا می تواند در تأمین آن کمک کند.

Josha MacNab ، مدیر سیاست ملی موسسه Pembina ، اندیشکده انرژی سبز ، گفت: “اینجا یک فرصت عظیم برای بخش انرژی ما وجود دارد ، بسیار بزرگ.”

“چگونه می توانیم از تولید سوختهای زیستی و هیدروژن کربن صفر و قطعاتی که می توانند به رفع این تقاضا کمک کنند. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>