کفش های فروخته نشده Yeezy، پایان معامله Yee به سود آدیداس رسید

نزدیک به هفت ماه از جدایی آدیداس از Ye می گذرد و جعبه های کفش های محبوب Yeezy او هنوز در انبارها انباشته است.

سرنوشت 1.2 میلیارد یورو (1.78 میلیارد دلار) سهام فروخته نشده Yeezy بر دوش این شرکت آلمانی پوشاک ورزشی سنگینی می کند زیرا تلاش می کند از دست دادن خط تولید کفش های کتانی پرسود و ادامه پیامدهای روابط سابقش با این نوازنده و نوازنده، چرخشی ایجاد کند. طراح مد.

بیورن گولدن، مدیرعامل جدید شرکت آدیداس در کنفرانسی تلفنی جمعه پس از گزارش 400 میلیون یورو (593 میلیون دلار) از دست دادن 400 میلیون یورویی (593 میلیون دلار Cdn) گفت: آدیداس در حال نزدیک‌تر شدن به تصمیم‌گیری در مورد اینکه با کفش‌های کتانی چه کار کند و گزینه‌ها در حال محدود شدن است، گفت: فروش در ابتدای سال

او گفت، اما با توجه به اینکه “طرف های ذینفع زیادی” در این گفتگوها شرکت کرده اند، هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

آدیداس پس از پایان رابطه خود با Ye در ماه اکتبر به دلیل اظهارات ضدیهودی و دیگر توهین‌آمیز او در رسانه‌های اجتماعی و در مصاحبه‌ها، در پشته‌هایی از کفش‌های پرچم‌دار برند Yeezy خود گیر کرده است.

تماشا | آدیداس Ye:

آدیداس کانیه وست را به دنبال اظهارات یهودستیزانه کنار گذاشت

گولدن، که در ژانویه پس از جدایی Ye، مدیرعامل شد، از گفتن اینکه آیا از بین بردن کفش‌ها منتفی است یا نه، خودداری کرد، اما این شرکت “در تلاش برای جلوگیری از آن است.”

او قبلاً گفته بود که سایر گزینه‌ها دارای اشکالاتی هستند که فروش کفش‌های کتانی به معنای پرداخت حق امتیاز به Ye است، بازگرداندن آن‌ها برای حذف شناسه برند، ارائه آن‌ها به افراد نیازمند غیرصادقانه است و به دلیل ارزش بالای آن‌ها در بازار می‌تواند منجر به فروش مجدد آنها شود.

گولدن نمی‌گوید چند جفت کفش Yeezy آدیداس نگه داشته است، “زیرا در این صورت مصرف‌کننده می‌داند ما چند جفت کفش داریم و این می‌تواند بر تقاضا تاثیر بگذارد.”

گولدن در بیانیه ای گفت: از دست دادن برند Yeezy “البته به ما آسیب می رساند.” به گفته این شرکت، اگر آدیداس تصمیم بگیرد باقی مانده سهام Yeezy را نفروشد، این جدایی باعث کاهش درآمد 500 میلیون یورویی (740 میلیون دلار Cdn) در سال جاری خواهد شد.

فروش دچار لغزش می شود

این شرکت با مشکلات دیگری مرتبط با Ye مواجه است. سرمایه گذاران یک هفته پیش در ایالات متحده از آدیداس شکایت کردند و ادعا کردند که این شرکت سال ها قبل از جدایی از اظهارات توهین آمیز و رفتار مضر Ye اطلاع داشته و اقدامات پیشگیرانه برای محدود کردن ضررهای مالی انجام نداده است.

شکایتی که به نمایندگی از افرادی که اوراق بهادار آدیداس را بین 3 می 2018 و 21 فوریه 2023 خریداری کرده اند، به نظرات سال 2018 اشاره می کند که در آن Ye پیشنهاد برده داری یک “انتخاب” است و گزارش هایی مبنی بر اظهارات یهودستیزانه Ye در مقابل کارکنان آدیداس.

این شرکت هفته گذشته گفت که “این ادعاهای بی اساس را رد کرده و تمام اقدامات لازم را برای دفاع شدید از خود در برابر آنها انجام خواهد داد.”

پایان دادن به شراکت Ye همچنین برای آدیداس 600 میلیون یورو (887.7 میلیون دلار Cdn) در فروش از دست رفته در سه ماه آخر سال 2022 هزینه داشت که به ضرر خالص 513 میلیون یورو (758.9 میلیون دلار Cdn) کمک کرد.