کنگو پایان شیوع ابولا را اعلام می کند ، درس هایی را برای مبارزه با COVID-19 می بیند

کنگو از پایان شیوع تقریباً شش ماهه ابولا در غرب کشور در روز چهارشنبه خبر داد ، زیرا مقامات بهداشتی به دنبال استفاده از درس هایی برای پاسخ موفقیت آمیز به مبارزه با COVID-19 در آفریقا بودند.

شیوع ابولا که 130 نفر را آلوده و 55 نفر را به کام مرگ کشاند ، در ماه ژوئن ، چند هفته قبل از پایان یافتن اپیدمی جداگانه در شرق ، شیوع یافت. این یکی باعث کشته شدن بیش از 2200 نفر شد ، که دومین مورد در تاریخ بیماری است.

وزیر بهداشت ، اتنی لونگوندو در یک کنفرانس خبری گفت: “من خوشحالم که به طور جدی پایان یازدهمین اپیدمی بیماری ویروس ابولا در استان استواتور را اعلام کردم.”

Longondo دلیل موفقیت این پاسخ را وجود واکسن ها و روش های درمانی و همچنین تلاش برای انتقال مراکز درمانی به جوامع محلی می داند.

پزشکان 40،000 نفر را در اجتماعات پراکنده در جنگل های بارانی که اغلب فاقد برق هستند ، واکسینه کردند. سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت ، آنها از فناوری زنجیره سرد برای نگهداری واکسن ها در دمای پایین تر از 80 درجه سانتیگراد استفاده کردند.

مدیر بهداشت آفریقای WHO در آفریقا ، Matshidiso Moeti گفت: “فناوری استفاده شده برای نگهداری واکسن ابولا در دمای بسیار سرد برای وارد کردن واکسن COVID-19 به آفریقا مفید خواهد بود.”

فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر اعلام کرد که از بهترین شیوع ابولا تا COVID-19 ، از جمله استفاده از تیم های واکنش سریع داوطلبان محلی ، استفاده می کند.

رابرت ردفیلد ، مدیر اتحادیه اروپا ، “این یک موفقیت بزرگ است ، به ویژه در میان همه گیر COVID-19” در بیانیه ای آمده است: مراکز کنترل بیماری

کشورهای آفریقایی با مرگ و میر نسبتاً کم و میزان عفونت از بدترین پیامدهای COVID-19 در امان مانده اند ، اما شیوع آن هنوز در حال آزمایش سیستم های بهداشتی شکننده است.

از زمان کشف ویروس در نزدیکی رودخانه ابولا در سال 1976 ، کنگو از 11 شیوع ابولا رنج برده است ، بیش از دو برابر هر کشور دیگر.

جنگل های استوایی آن یک مخزن طبیعی برای ویروس است که باعث استفراغ شدید و اسهال می شود و از طریق تماس با مایعات بدن گسترش می یابد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>