کیت مکش رونیز کدTH767 – Boostfreak.ir

هر چند تو ایران اینکه ماشین به شانس شانسیه هم ثابت شده س! درحقیقت می توان گفت، درهدرز برای هر سیلندر یک خروجی منحصر بفرد در نظر گرفته شده تا بلافاصله پس از اشتعال و بالاآمدن پیستون در سیلندر، گازهای خروجی با کمترین مقاومت موجود در دیواره های مجرای خروجی از سیلندر خارج شده و نسبت به مانیفلد چدنی معمولی، این کار سریعتر و آسانتر انجام می شود که البته در خنکسازی موتور هم بی تاثیر نیست. یکی از ارزان ترین راهکارها برای به حداکثر رساندن قدرت استفاده از اکتان بوست می باشد. یکی از موارد مهم در انجام ریمپ ایسیو توسط مرکز تاپ تیونینگ سازگار نمودن نرم اافزار ایسیو با بنزینهای موجود می باشد که تاثیر بسزایی در عدم هدر رفت قدرت موتور و بهینه سازی مصرف سوخت دارد . اگر هدف شما بهینهسازی راندمان خودرو و صرفاً کمی شتابگیری بهتر است، استفاده از چند مورد بخش اول در راهکار های افزایش شتاب خودرو کافی است و نیازهای شما را برطرف میکند؛ اما اگر به دنبال ساختن یک هیولا هستید که در مسابقات برنده باشید، قطعاً استفاده ترکیبی از موارد بخش اول و دوم تاثیر بهسزایی را در افزیش تواناییهای خودروی شما خواهد داشت.

همچنین لوله های هوای قبل منیفولد و فیلتر هوای مناسب تاثیر مثبتی در افزایش توان موتور دارد ولی به اندازه تعیین طول رانر مناسب نیست. باهم دیدیم که به سبب پدیده رزونانس تعیین طول و یا قطر رانر بسیار مهم است. در این برنامه نویسی پارامتر های جرقه به گونه ای تغییر داده میشود تا قدرت و شتاب قابل توجه ای در خودرو ایجاد شود . استفاده از سیستم توربو شارژر یا سوپر شارژر:راهکار دیگری که برای افزایش راندمان حجمی موتور استفاده می شود این است که هوا را به نحوی تحت فشار وارد سیلندر نماییم بدین منظور سیستم های توربو شارژر و سوپر شارژر طراحی شد تا با پرخوران سیلندرها باعث افزایش حجم هوای ورودی به موتور شده و توان موتور افزایش یابد. افزایش حجم موتور یکی از عوامل مهم تاثیر گذار بر روی توان موتور می باشد. همچنین چون نصب این وسیله ساده است اکثر افراد آن را به عنوان بهترین راه برای افزایش قدرت موتور خودروی خود میدانند. این فیلتر قابلیت شستشو داشته و در صورتی که در زمان مناسب شسته شده و شرایط نگهداری آن به خوبی رعایت شود کارکردی برابر 1600000 کیلومتر خواهد داشت. البته گیربکس ۱۰ سرعته جدید و سیستم زمان بندی متغیر سوپاپها در موتور این خودرو سبب میشوند لگها و تاخیرهای توربو تقریبا به باد فراموشی سپرده شوند و حین شتابگیری با خود بگویید: «فورد برای این نسل از ماستنگ سنگ تمام گذاشته است!

افزایش تعداد سوپاپ:قبلا تاثیر این راهکار را در تفاوت بین موتورهای 8 سوپاپ و 16 سوپاپ مشاهده کرده ایم و بطور مثال موتور 8 سوپاپ XU7با 1800CC حجم 100HP توان تولید می کند و موتور TU5 با 1600CC حجم 110HP توان را تولید می کند و در واقع راندمان حجمی موتور با افزایش تعداد سوپاپ ها بالاتر رفته است ولی باز هم اینجا بحث محدودیت فضای سر سیلندر و محفظه احتراق جلوی افزایش بیشتر تعداد سوپاپها را خواهد گرفت و از پیشرفت ما در این زمینه جلوگیری خواهد کرد. این کار را توسط سیستم CVVT و یا VVT به انجام رسانده اند و تاثیر آنرا در توان تولیدی موتورهای دارای این سیستم مشاهده کرده اید به طور مثال می توان به موتور ملی EF7 اشاره کرد که با حجم 1650CCتوان 112HP قدرت تولید می کند. میتوانید با بهبود سیستم صوتی یا تیونینگهای سادهی ظاهری عشق به اتومبیل خود را ارضا کرده تا هنگام استفادهی خانوادگی از کردهی خود پشیمان نشوید. در موتور های احتراق داخلی ، دود حاصل از احتراق در سیلندر ها باید خارج گردد تا سیکل احتراق مجددا با مکش هوای تازه به درون سیلندر ها تکرار می شود . بعنوان مثال حجم موتور توسط پیستون بزرگتر بیشتر شده و کانالهای ورودی و خروجی هوا و دود پورت پولیش شده و میل سوپاپهای افتر مارکت نصب گردیده و فلایویل سبک شده باشد و به همراه آن هدرز و کیت مکش نصب گردیده باشد .

همانطور که در مطلب قبلی گفتیم ، هدرز ، فشار حرارتی که منیفولد فابریک بوجود می آورد را از موتور بر می دارد این امر برای قطعات نوعی خستگی بوجود می اورد و اصحلاک را بالا می برد که هدرز آن را کاهش می دهد بعلاوه مصرف سوخت را نیز بدلیل راندمان حجمی کاهش می هد. بسته به اینکه از چه شرکت سازندهای این کیترا تهیه میکنید، فقط کافی است هر چند هزار کیلومتر فیلترهای هوای این هواکشها را با مواد مخصوص شستوشو دهید و دوباره آن را نصب کنید. پیستون های قدرتمند، مواد اولیه فوق العاده باکیفیت در توسعه بلوک موتور دستیابی به اعداد بالاتر را نیز ممکن ساخته است. تکنولوژی که برای فیلتر هوای اسپرت بزرگ است ، این مورده است که اجازه دهیم هوای بیشتری وارد محفظه احتراق شود تا با بنزین مخلوط شود و قدرت بیشتری از موتور بدست بیاید . بدانید که اگر از قطعات و ریمپ با کیفیت و استاندارد استفاده شود واقعا نتایجی که در زیر توضیح می دهیم را مشاهده خواهید کرد. تقویت سیستم جرقه: استفاده از کیت تقویت جرقه ، با استفاده از گیت تقویت جرقه زنی قدرت جرقه افزایش و تایم آن پایین می آید ، خام سوزی خودرو پایین آمده و قدرت ایجاد شده به دلیل سوختن کامل تر مخلوط سوخت و هوا افزایش می یابد.در صورت استفاده از کیت تقویت جرقه نیاز به شمع قوی تر و وایر شمع قوی تر خواهید داشت.