گروه هالیفاکس مواد غذایی خوراکی شاهدانه را برای جلوگیری از مصرف مواد افیونی توزیع می کنند ، اما پزشک نگران است

هر روز دوشنبه ، کریس بکر ساکویل ، NS ، خانه خود را ترک می کند و به شمال شمالی هالیفاکس می رود تا کیسه های خوراکی حشیش را هدیه دهد.

او و گروه كوچك داوطلبش در برنامه جايگزيني شاهدانه ساحل شرقي هفته منتهي به تحويل روزانه كيسه ها را با منويي از مواد كه مرتباً در حال تغيير است ، مي گذرانند.

هنگامی که سی بی سی نیوز از وی بازدید کرد ، کیف ها شامل یک بسته کاملاً قابل تهیه رول ، کپسول ، قلاب ، کوکی ها ، شکلات و حتی یک عدد کشویی گوشت گوشت بود.

Backer و دیگر داوطلبان امیدوارند که دسترسی به مواد خوراکی به شما کمک می کند تا مصرف کنندگان مواد مخدر از مواد مخدر خطرناک تری استفاده کنند.

وی گفت: “این چرخه اعتیاد را می شکند.” شاهدانه ثابت شده است که بسیار موفق است و یک مکمل برای کمک به غلبه بر اعتیاد است. “

این بسته ها شامل انواع خوراکی های حشیش است. (پاتریک کالاگان / CBC)

با این حال ، دکتر ساموئل هیكاكس ، سرپرست پزشكی در زمینه اعتیاد در Nova Scotia Health ، گفت كه هیچ “مدرک علمی با كیفیت بالا” وجود ندارد كه از برنامه جایگزینی پشتیبانی كند.

وی گفت: در حالی که داده های مشاهده ای وجود دارد که نشان دهنده کاهش دفعات تزریق مواد افیونی در گروه هایی از افراد است که شاهدانه می کشند و مواد افیونی تزریق می کنند ، هیچ مطالعه تجربی وجود ندارد که همبستگی نشان دهد.

دکتر می گوید: “یک گزینه غیر قابل اثبات.”

Hickcox نگران است كه ممكن است مردم ترغیب شوند كه دیگر از داروهای اثبات شده برای درمان اعتیاد به مواد افیونی به نفع شاهدانه استفاده كنند.

وی گفت: “این واقعاً من را نگران می کند زیرا ما می دانیم افرادی که به اعتیاد به مواد افیونی مبتلا هستند ، اگر در داروهایی مانند سابوکسون یا متادون استفاده کنند ، سلامتی آنها بهبود می یابد. احتمال کمبود بیش از حد کشنده آنها بسیار کمتر است.”

“اگر ما با ارائه یک گزینه جایگزین اثبات نشده ، آن را از مردم بگیریم ، در معرض خطر آسیب بیشتر از منافع هستیم.”

پشتیبان ، که بیش از یک دهه به عنوان مدافع کانابیس فعالیت می کند ، پس از دیدن کار پروژه جایگزینی شاهدانه در قبل از میلاد ، برای شروع پروژه هالیفاکس الهام گرفته شد.

این گروه هر روز دوشنبه صبح در خارج از مدرسه سابق سنت پاتریک الکساندرا در خیابان مایتلند در هالیفاکس اقدام به تأسیس فروشگاه می کنند. (برایان مکی / CBC)

او گفت که می خواهد تغییر ایجاد کند و به نجات جان کمک کند.

این برنامه اخیراً به عنوان یک جامعه غیرانتفاعی ثبت شده است ، و توسط داوطلبان مجهز به لوازم اضافی که از طریق کمک های مالی پرداخت می شود ، کار می کند.

باكر اظهار داشت كه مطمئن نيست هر كيسه به دليل اهداي بيشتر مطالب چقدر ارزش دارد.

وی گفت: بسیاری از افرادی که داوطلب وقت خود هستند و تجهیزات و پول خود را اهدا می کنند ، از خود شاهدانه بهره مند شده اند و فقط در تلاشند تا به دیگران کمک کنند.

“بسیاری از ما به دلیل شاهدانه از اعتیاد خود خارج شده ایم. بنابراین این یکی از مواردی است که اگر می دانید م worksثر است ، چگونه می توانید به افراد مبتلا به آن کمک نکنید؟” او گفت.

دکتر ساموئل هیككاكس ، متخصص اعتیاد ، می گوید هیچ مطالعه تجربی در مورد اثربخشی جایگزینی شاهدانه وجود ندارد. (دیوید لاولین / سی بی سی)

پشتیبان گفت که هرکسی که این بسته را دریافت می کند از آن به عنوان جایگزین مواد دیگر استفاده نمی کند و این برای او خوب است.

وی گفت: “ما می دانیم كه برای درد م worksثر است. و اگر بتوانم از این طریق زندگی مردم را نیز كمی بهتر كنم ، منظورم این است كه من از این كار بیزار نیستم.”

200+ بسته هر دوشنبه

جولین کارت بیشتر زندگی خود را با اعتیاد روبرو کرده است و در حال حاضر به مصرف متادون مشغول است.

او با گروه هایی کار می کند که به افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند کمک می کند و سعی می کند روزهای دوشنبه هر زمان که بتواند خارج از مدرسه سنت پاتریک الکساندرا باشد. گروه Backer بسته های خود را در خارج از ساختمان متروکه توزیع می کند ، که فاصله کمی از کلینیک متادون و سرویس تعویض سوزن است.

جولین کارت می گوید غذاهای خوراکی ارائه شده توسط این برنامه به او کمک می کنند تا درد بگیرد. (دیوید لاولین / سی بی سی)

کارت گفت که او از مواد خوراکی به عنوان جایگزین استفاده نمی کند ، بلکه برای مقابله با درد پس از دو تصادف اخیر استفاده می کند.

وی گفت: “مواد مخدر از اواخر موضوع برای من زیاد نیست ، که این یک چیز عالی است.” من کار می کردم و روند صعودی داشتم.

پشتیبان گفت این گروه هر روز دوشنبه بیش از 200 بسته در اختیار شما قرار می دهد ، اما به دلیل نیاز به آنها ، بیش از یك بار در هفته غذاهای رایگان ارائه می دهند.

وی گفت: “به نظر من کیت ها برای بیشتر افراد یک هفته طول نمی کشند.”

کریس بکر می گوید آنها هر دوشنبه بیش از 200 بسته خوراکی می دهند. (برایان مک کی / CBC)

“اما منظور من برای بسیاری از افرادی که با اعتیاد شدیدتر دست و پنجه نرم می کنند ، دوزهای قوی تری نسبت به مواردی که من ارائه می دهم بهتر است.”

این عقیده مشترک کارت است که فکر می کند دسترسی بیشتر به محصولات حشیش به او کمک می کند تا از اعتیاد رهایی یابد.

وی گفت: “اگر من هر روز به این دسترسی داشتم ، به طور قطع هر روز از آن استفاده می كردم.”

مقررات قانون حشیش

با توجه به اینکه قانون Cannabis مجاز به داشتن و تقسیم حداکثر 30 گرم شاهدانه با بزرگسالان است ، Backersaid مانع قانونی برای توزیع مواد خوراکی به صورت رایگان ندارد.

وی گفت که وی با پلیس صحبت کرده است و آنها فهمیده اند که “تلاش برای ایجاد مشکلی نبوده ، بلکه فقط برای کمک به آنها تلاش کرده اند.”

پشتیبان و برنامه جایگزینی برای ادامه توزیع کیسه های خوراکی خود در طول زمستان در همان مکان.

هیككاكس اظهار داشت كه وی طرفدار هر برنامه ای است كه برای كمك به مردم طراحی شود اما امیدوار است كه مردم از خطرات احتمالی آگاه باشند.

وی گفت: “من فقط می گویم که ما فقط باید با احتیاط پیش برویم.”

“ما همچنین باید تشخیص دهیم که مصرف شاهدانه خطرات خاصی در ارتباط با آن دارد.”

داستان های برتر بیشتر