گزارش پیشگیری نشان می دهد که بحران مواد افیونی کانادا در سال 2018 روزانه 13 نفر را به کام مرگ می کشاند

بر اساس گزارشی جدید که در کانون توجه مسمومیت های قابل پیشگیری است ، روزانه حدود 13 نفر در کانادا در اثر مواد افیونی جان خود را از دست می دهند.

گزارش منتشر شده توسط Parachute ، خیریه کانادایی که به پیشگیری از آسیب اختصاص داده شده است ، و مرکز پیشگیری از آسیب در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه آلبرتا ، پنجشنبه منتشر شد و بر مسمومیت اثرات سمی موادی مانند داروها ، محصولات پاک کننده یا بخار گاز بر روی مواد مخدر تمرکز کرد. بدن

این گزارش نشان داد که در سال 2018 ، مواد افیونی مسئول 4614 مرگ در کانادا بوده اند ، که بر اساس داده های آژانس بهداشت عمومی کانادا برابر است با حدود 13 زندگی در روز از دست رفته. این دارو 10 داروی برتر دارویی را در 5 مرکز کنترل سم در کانادا از بین می برد.

پاملا فوزلی ، رئیس و مدیرعامل Parachute ، یکی از نویسندگان گزارش ، گفت: “ما می دانیم که اکثریت قریب به اتفاق این موارد قابل پیشگیری است.”

فوزلی گفت ، این اعداد کاملاً واضح است ، تقریباً نیمی از مرگ و میر ناشی از مسمومیت با مواد افیونی در افراد 30 تا 49 ساله ، عمدتا مردان رخ داده است.

پاملا فوزلی ، رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت Parachute ، یک موسسه خیریه کانادایی که در زمینه پیشگیری از آسیب ها فعالیت می کند ، می گوید آنچه افراد را برای مسمومیت به بیمارستان می فرستد ، از نظر گروه سنی متفاوت است و می تواند شامل داروهای بدون نسخه مانند استامینوفن ، الکل ، داروهای تجویز شده ، از جمله مواد افیونی ، و محصولات تمیز کردن (Kelda Yuen / CBC)

“ما در حال از دست دادن افرادی هستیم که می توانند در کانادا و [losing]زندگی می کند … که نیازی به از دست رفتن نیست. “

در این گزارش آمده است ، افرادی كه از مواد غیرقانونی استفاده می كنند می توانند در معرض خطر مسمومیت قرار بگیرند ، علیرغم استفاده از مقدار معمول خود ، به دلیل افزایش میزان آلودگی تأمین دارو با فنتانیل و سایر مواد مخدر فوق توانا ، در این گزارش آمده است. ایست تنفسی و مرگ می تواند منجر شود.

در این گزارش اقدامات جلوگیری از از دست دادن یکی از اعضای خانواده و “درد قلبی” متعاقب آن توصیه می شود ، مانند:

  • کاهش آسیب برای کاهش اثرات منفی کلاله اطراف افراد مبتلا به اختلال مصرف مواد.
  • ارائه خدمات درمانی و توان بخشی برای کسانی که دارای اختلالات مصرف مواد و اختلالات بهداشت روان مرتبط هستند.
  • گسترش سایت های مصرف ایمن که در آن افراد می توانند به سوزن های ایمن دسترسی پیدا کنند و از مراقبت های پزشکی و پشتیبانی برخوردار شوند ، از جمله مکالمه دسترسی به خدمات درمانی و توان بخشی.
  • مقابله با تولید و قاچاق مواد مخدر غیرقانونی.
  • ارائه کمپین های آموزشی جهت آگاهی مردم از خطرات مرتبط با مصرف مواد.
  • با نگاهی به آنچه در وهله اول مردم را به سمت مصرف مواد مخدر سوق می دهد.
  • تهیه نالوکسان برای جلوگیری از مرگ در افرادی که مواد افیونی مصرف می کنند.
  • قفل کردن داروها و تمیز کردن محصولات برای دور نگه داشتن آنها از دسترس کودکان خردسال.
  • خلاص شدن از شر هر دارویی که دیگر لازم نیست.

فنتانیل در اکثر موارد مرگ غیرقانونی دارویی شناسایی شده است

کاتی بلتون ، همکار و اپیدمیولوژیست ، رئیس مرکز پیشگیری از آسیب در U of A ، گفت که غرب کانادا به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است ، با بریتیش کلمبیا در سال 2018 شاهد 1542 مورد مرگ و میر مربوط به استفاده غیرمجاز از مواد مخدر بوده است. از این تعداد فنتانیل در 87 مورد بود سانت

وقتی هر دو فوزلی و بلتون این شماره ها را کوچک کردند ، آنها گفتند که با دیدن اینکه اکنون دو برابر بیشتر از افراد مسمومیت ناخواسته می میرند ، متعجب شدند آسیب های مربوط به ترافیک علت اصلی مرگ و میر ناشی از آسیب ناخواسته برای کودکان و نوجوانان برای نزدیک به 20 سال.

بلتون گفت: “این فقط به سمت صفحه شما پرید.”

وی همچنین به مطالعه ای در سال 2018 در آلبرتا اشاره کرد که نشان می دهد افزایش مرگ و میر و بیماری همراه با بحران مواد افیونی بیشتر به دلیل مسمومیت ناخواسته بوده است نه خودزنی عمدی یا خودکشی توسط مسمومیت.

“راه طولانی برای حل مسمومیت”

بلتون گفت: “بیش از حد مصرف بیش از حد اصطلاح اشتباهی است” ، زیرا افرادی که برای بالا رفتن مواد افیونی مصرف می کنند قصد مرگ ندارند.

وی گفت: “اگر ما شروع به بررسی این كنیم كه نتیجه مورد نظر آن نیست ، پس كاملاً به این مسئله مسمومیت و مسمومیت با مواد افیونی نگاه می كنیم.” “شاید آنها دیگر از سرزنش فرد منصرف شوند زیرا اعتیاد مانند هر بیماری دیگر یک بیماری است.”

جیسون مرکردی ، مدیر اجرایی کاهش آسیب Prairie Harm در ساسکاتون ، می گوید که او فکر می کند این گزارش میزان بستری شدن در بیمارستان از مواد افیونی را دست کم می گیرد و دوست دارد با کاهش بودجه دراز مدت ، خدمات کاهش آسیب را در سراسر کانادا پشتیبانی کند. (دون سامر / سی بی سی)

جیسون مرکردی ، مدیر اجرایی Prairie Harm Reduction در ساسکاتون ، در نوشتن گزارش دخیل نبود ، اما او گفت که او فکر می کند با توجه به مشغله زیاد پیراپزشکان در ساسکاچوان ، میزان بستری شدن در بیمارستان از مواد افیونی را دست کم می گیرد.

مرکردی گفت: “من فکر می کنم ناامیدکننده ترین قسمت کار من این است که از مادر کسی که بچه اش فوت کرده است ، تماس می گیرم و آنها تماس می گیرند و می پرسند چه کاری می توانند برای حمایت از ما انجام دهند.” “این عقب است. این باید رابطه مخالف باشد ، اما آنها جایی برای رفتن ندارند و احساس نمی كنند كه به آنها گوش داده شده اند.”

Mercredisaid او مایل است که شاهد گسترش خدمات کاهش آسیب در سراسر کانادا با بودجه طولانی مدت باشد.

تماشا کنید | بیماری همه گیر COVID-19 مرگ مواد مخدر را تشدید می کند:

در طی شیوع COVID-19 در کانادا جهش بی سابقه ای در مصرف بیش از حد مواد افیونی مشاهده شده است ، با افزایش 25 درصدی در انتاریو و 39 درصدی در بریتیش کلمبیا. 1:59

فوزلی اظهار داشت: وقتی صحبت از انواع دیگر مرگ و میر ناشی از مسمومیت می شود ، ممکن است مردم تصور کنند که با ورود کلاهک های مقاوم به کودک و بسته های تاول دارویی ، مشکل مسمومیت کند شده است ، اما این طور نیست.

وی گفت: “ما در واقع راه طولانی برای حل مسمومیت داریم.”

آنچه افراد را به بیمارستان می فرستد از نظر گروه سنی متفاوت است و می تواند شامل داروهای بدون نسخه نیز باشداستامینوفن، الکل ، داروهای تجویز شده ، از جمله مواد افیونی ، و محصولات پاک کنندهفوزلی گفت ، بستگی به مقدار مصرف آن دارد.

بلتون گفت که به عنوان یک دانشمند ، کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط مربوط به یک رویداد مهم است تا دریابید بهترین نقطه برای مداخله و جلوگیری از وقوع آسیب ها چیست.

به عنوان بخشی از نمایش هنری در روز جهانی آگاهی از مصرف بیش از حد در ماه آگوست ، یک جفت کفش نشان دهنده یک زندگی از دست رفته در پل خیابان بورارد در ونکوور آویزان است. (بن نلمز / سی بی سی)

اما این داده ها در همان پایگاه داده در کانادا جمع آوری نمی شوند. در عوض ، این گزارش بر اساس داده های 2008 تا 2018 در مورد مرگ و میر و بستری شدن در سایر استانها به جز کبک و همچنین بازدیدهای بخش اورژانس در آلبرتا و انتاریو تهیه شده است.

نویسندگان توصیه می کنند شماره تلفن ملی را ایجاد کنند که به متخصصان بهداشت اجازه می دهد بدون درز با مرکز کنترل سم ارتباط برقرار کنند. آنها همچنین پایگاه داده ای مشابه آنچه در اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا است برای جستجوی علائم آلودگی می خواهند ، که همچنین می تواند به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کمک کند. هنگامی که قرار گرفتن در معرض.