32 مورد سالمونلا در 6 استان متصل به جوجه تیغی حیوانات خانگی

آژانس بهداشت عمومی کانادا می گوید ، چهار نفر در شش استان بستری شده و 28 نفر دیگر از شیوع عفونت های سالمونلا در شش استان ناشی از قرار گرفتن در معرض خارپشت حیوان خانگی بیمار شده اند.

طبق تحقیقات آژانس ، 32 مورد از این بیماری ناشی از تماس مستقیم یا غیرمستقیم با حیوان خانگی بوده است. شیوع موارد در شش استان بریتیش کلمبیا (3) ، آلبرتا (6) ، ساسکاچوان (1) ، انتاریو (4) ، کبک (17) و نیوبرانزویک (1) گزارش شده است.

چهار نفر در بیمارستان بستری شده اند.

آژانس می گوید ، جوجه تیغی حامل های سالمونلا است ، بنابراین بوسیدن ، لمس کردن نوازش با آنها و محیط آنها می تواند شما را در معرض خطر قرار دهد.

آژانس بهداشت خاطرنشان می کند که 31 درصد موارد در کودکان 10 ساله و کمتر اتفاق می افتد. این ماده می گوید که به خصوص برای کودکان زیر پنج سال salmmonellacan تهدید کننده است ، بنابراین حتماً بر آنها در اطراف حیوان خانگی نظارت کنید.

محققان در حال تلاش برای تعیین اینکه آیا منبع مشترکی بین خارپشت آلوده وجود دارد یا خیر و با تکمیل تحقیقات به روز می شوند.

آژانس بهداشت عمومی کانادا اطلاعات آنلاین در مورد علائم عفونت سالمونلا و نکاتی در مورد درمان مsaثر خارپشت ها را ارائه می دهد.