IBC می گوید ، کامیون ها و SUV های دارای استارت از راه دور در لیست بیشترین سرقت قرار دارند

دفتر بیمه کانادا روز چهارشنبه گفت ، SUV ها و کامیون های جدید با استارت های از راه دور در لیست اغلب وسایل نقلیه به سرقت رفته در کانادا قرار دارند.

گروه نمایندگی شرکت های بیمه در سراسر کشور گفت که سرقت از مسیر خود با استفاده از ابزارهای الکترونیکی کاملاً در دسترس در حال افزایش است ، زیرا سارقان به تقاضای خریداران گران قیمت در خارج از کشور و اتومبیل های خیابانی در خانه پاسخ می دهند.

هوندا CRV چهار درب 2018 با چهار چرخ متحرک دارای عنوان ننگ آور سرقت ترین وسیله نقلیه در کانادا در سال جاری است که تقریباً هر روز 350 مورد سرقت توسط بیمه گران در سراسر کشور گزارش می شود. هنگامی که مدل های 2017 و 2019 در این فهرست گنجانده می شوند ، 758 مورد سرقت وجود دارد که بیش از دو مورد در روز است.

در اینجا بقیه لیست وجود دارد:

رانندگان غالباً نگرانند چیزی مانند خراب شدن شیشه و سرقت ماشین آنها از این طریق باشد. اما ابزارهای ارزان و فراوان فناوری ، امروزه سرقت اتومبیل را بسیار آسان تر می کند.

برایان گست ، مدیر ملی خدمات تحقیقاتی IBC ، در مصاحبه ای با CBC News گفت كه بزرگترین روندی كه امسال شاهد آن است ، همان چیزی است كه به عنوان “حمله رله” شناخته می شود.

“این بدان معنی است که آنها سیگنال شما را از طریق fob key شما بدست می آورند و foband کلید واژه شما را شبیه سازی می کنند [then] توانایی شروع وسیله نقلیه خود را بدون داشتن کلید اصلی دارید. “

“این به آسانی پیاده روی تا درب منزل شما است ، ببینید آیا آنها قادر به گرفتن سیگنالی از یک دکمه کلیدی هستند که ممکن است در داخل آن باشد. آنها به هیچ کجای خانه شما نمی روند. آنها آن را از بیرون می گیرند. و آنها توانایی شبیه سازی تکنولوژیکی دستگاه را دارند و توانایی راه اندازی ماشین شما و رانندگی دارند. “

فناوری جدید “این کار را برای مجرم آسان می کند”

گست می گوید ، بهترین ابزار برای مبارزه با سرقت الکترونیکی این است که آنچه بیشتر افراد به خانه می آیند انجام ندهند و کلیدهای خود را در یک کاسه یا مکان دیگر در معرض دید ، درست پشت درب ورودی بگذارند. وی توصیه می کند در عوض یک جعبه فلزی برای کلیدهای ماشین تهیه کنید ، جعبه ای که فرکانس های رادیویی را مسدود کند.

یک مظنون با استفاده از تقویت کننده فرکانس رادیویی دیده می شود ، که سیگنال ساطع شده از fob این وسیله نقلیه واقع در داخل درب ورودی خانه را افزایش می دهد. (سرویس پلیس تورنتو)

“اگر آن را در یک جعبه قرار دهید ، فرکانس رادیویی را منتشر نمی کند. در واقع ، آن را در یک جعبه محافظ یا یک کیسه است و [criminals] توانایی ضبط سیگنال fob کلیدی را ندارند. “

اتومبیل های تولید شده از سال 2008 به نوعی از فن آوری بسیج اتومبیل ساخته شده در آنها اجباری شده است و این از آن زمان ، روند سرقت خودرو را تغییر داده است ، گاستسیز.

“بسیاری از اوقات ، هنگامی که افراد دکمه های کلیدی را در وسایل نقلیه خود می گذارند ، جایی است که آن را نگه می دارند. آنها ورود به خانه را آسان می کنند ، برای شروع کار و خاموش کردن دکمه را فشار می دهند. اما همچنین برای مجرم کار را آسان می کند ، هم.”

یک آسیب پذیری داخلی دیگر در مواردی است که بسیاری از رانندگان به عنوان احتیاط انجام می دهند: وقتی در یک پارکینگ هستند ، با زدن دکمه کلید کلید ماشین خود را دوباره قفل می کنند.

اما یک سارق در منطقه با فن آوری مناسب می تواند فاوب را از آن شبیه سازی کند.

گست گفت: “شما آن فرکانس را ساطع می کنید که می تواند ضبط شود.”

بسیاری از وسایل نقلیه بیشترین سرقت ها اتومبیل های گران قیمت ، گران قیمت و بزرگ هستند که تهیه آنها در خارج از آمریکای شمالی دشوار است ، به همین دلیل است که گست می گوید انگیزه بزرگ سرقت مجرمی نیست که به دنبال سوارکاری برای فروش آن باشد به صورت محلی سارق اغلب درخواست خاصی برای وسیله نقلیه خاصی دارد و سپس شروع به یافتن آن می کند.

فناوری مناسب فقط کار را آسان تر می کند ، به گونه ای که در حال حاضر هر شش دقیقه یک ماشین در جایی در کانادا به سرقت می رود.

سرقت در حال افزایش در COVID

گاست می گوید ، در حالی که COVID-19 به دلیل کار افرادی که از خانه کار می کنند باعث پارک بیشتر خودروها می شود ، اما این امر منجر به افزایش یک نوع سرقت اتومبیل نیز شده است. یعنی افرادی که بدنبال قطعات و وسایل نقلیه خاصی هستند که باید در مسابقات خیابانی و سایر رفتارهای بی پروای رانندگی استفاده شوند.

وی گفت: “مسئله سرقت قطعات برخی از این وسایل نقلیه اصلاح شده در خود وسایل نقلیه است.” “اجرای قانون قطعاً دستانشان پر است.”