Marketplace بیش از 20 ماسک مختلف را آزمایش کرد. در اینجا مواردی است که به بهترین وجه می تواند از شما و دیگران در طی همه گیری محافظت کند

استفاده از ماسک برای کاهش شیوع COVID-19 بسیار مهم است ، آزمایشات مشکلی که از طرف CBC انجام می شود بازار دریافت که در حالی که برخی از آنها بسیار خوب کار می کنند ، اما برخی دیگر از محافظت از ذرات انتقال دهنده ویروس کرونا ویروس جدید برخوردار نیستند. یک نوع ماسک حتی می تواند آن ذرات را به دیگران منتقل کند.

با گذشت چند ماه از همه گیری ، هنوز هیچ استانداردی برای ماسک های مصرف کننده وجود ندارد. بنابراین بازار ترجیح داد بیش از دوازده ماسک را با آنچه معمولاً برای محافظت از کارکنان مراقبت های بهداشتی در برابر بیماری های عفونی مانند ماسک COVID-19 N95 مقایسه می شود ، مقایسه کند.

بازار ماسک ها را در فروشگاه ها و آنلاین از انواع فروشندگان خریداری کرده اید. ماسک ها نیز از مواد متنوعی ساخته شده و دارای طرح های مختلف بودند.

بازار ماسک ها را از طریق آزمایش استاندارد دقیق انستیتوی ملی ایمنی و بهداشت شغلی (NIOSH) انجام دهید ، که در یک رژیم جریان هوا پایین تر انجام می شود تا تنفس طبیعی را منعکس کند. این آزمون معمولاً برای N95 ها و تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) اختصاص داده شده برای کارکنان مراقبت های بهداشتی اختصاص دارد. یک استاندارد تست های آئروسل NIOSHt کارایی فیلتراسیون را اندازه گیری می کند ، یعنی مقدار ذراتی که ماسک هنگام نفس کشیدن فیلتر می کند.

یک تصویر نشتی از ماسک نامناسب را هنگام آزمایش آزمایشگاه Marketplaces در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه تورنتوس دالا لانا نشان می دهد. (CBC)

ماسک N95 باید 95 درصد کارایی فیلتراسیون داشته باشد.

جیمز اسکات ، استاد دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه دالانا لانا ، گفت: “این آزمون محک است. و در واقع مفید است زیرا به ما اجازه می دهد ماسک های بازار مصرف را با ماسک هایی که بسیاری از آنها می شناسیم مقایسه کنیم.” اسکات متخصص بیوآئروسل است و آزمایشگاه را در هر کجا اداره می کند بازارتست ها اجرا شد.

این آزمایش از طریق مواد ماسک نفس مداوم هوای حاوی ذرات ریز نمک را می کشد. اندازه ذرات نمک با ذراتی که قادر به داشتن ویروس کرونا هستند که از قطرات خارج شده توسط نفس ، سرفه یا عطسه فرد آلوده منشأ می گیرد ، مشابه است. در طول آزمایش ، نمونه های هوای داخل و خارج ماسک مقایسه می شود تا ببینیم ماسک در کاهش سطح ذرات چقدر موثر است.

آزمایشات قبلی در مورد ماسک های مصرف کننده معمولاً نگران نبوده است که ماسک ها چگونه می توانند از انسداد ذرات هنگام سرفه یا عطسه جلوگیری کرده و از انتقال به دیگران جلوگیری کنند. بازار اسکات گفت که برخی مواد باعث می شود برخی از ماسک ها با فیلتر کردن آنچه در آنها نفس می کشند ، در محدودیت قرار گرفتن در معرض استفاده کنندگان بهتر عمل کنند.

“حتی ماسکهای با بازده نسبتاً کم نیز در جذب ذرات بسیار بزرگتر کاملاً مثر هستند. اما برای گرفتن ریزه ها نیز به یک ماسک بسیار خوب نیاز است. و ما می دانیم که ویروس نه تنها بر روی ماسکهای بزرگ بلکه به کوچکی نیز سرایت خواهد کرد. اسکات گفت.

عکسها | نگاهی دقیق به کارایی فیلتراسیون مواد ماسک:

نتایج

(CBC)

ماسک های پارچه ای پلی پروپیلن به خوبی N95

بازارآزمایش نشان داد برخی از ماسکها به خوبی فیلتر N95 هستند در مورد فیلتر کردن ذرات مضر ، از جمله ساخته شده با پارچه پلی پروپیلن.

ماسکی با یک لایه داخلی از پلی پروپیلن غیر بافته شده ذوب شده و لایه های خارجی پنبه. (CBC)

پارچه پلی پروپیلن ، در این مورد ، یک پارچه پلاستیکی غیر بافته شده ذوب شده است. پلی پروپیلن منسوج ، بافته شده و ذوب شده (NWPP) است معمولاً در ماسک های جراحی و N95 استفاده می شود.

ماسک مصرف کننده بازار با یک لایه داخلی از پارچه پلی پروپیلن غیر بافته شده و ذوب شده و لایه های بیرونی پنبه آزمایش شده دارای بازده فیلتراسیون به اندازه N95 است. اسکات گفت ترکیبی از چندین ماده در نتیجه قوی نقش دارد.

اسکات گفت: “این یک مثال خوب از ترکیب چندین لایه از مواد مختلف برای ایجاد چیزی بزرگتر از مجموع قطعات است.”

نمونه ای از ماسک آبی رنگ و سه لایه از نوع جراحی که در بازار آزمایش شده است. (CBC)

ماسکهای سه لایه آبی رنگ از نوع جراحی

یکی از ماسک های پنبه ای با تعداد لایه های بالا و دارای تعداد نخ های زیاد ، در بازار آزمایش شده است. (CBC)

ماسکهای یکبار مصرف نوع سه لایه جراحی آبی نیز برخی از بالاترین میزان بازده فیلتراسیون را در این کشور گزارش دادند بازار تست ، که برای اسکات جای تعجب نداشت ، زیرا اکثر آنها حاوی پارچه پلی پروپیلن غیر بافته شده ذوب شده هستند.

“این ماتریس فیبر در هم تنیده است. هوا باید به دور هر یک از این الیاف حرکت کند و با فیبر بعدی مطابقت دارد و باید مسیر خود را خم کند. بنابراین با انجام این کار ، این پارچه ها ذرات زیادی را بیرون می کشند.” اسکات

ماسک های پنبه ای دو لایه و سه لایه

بازار همچنین تعدادی ماسک پنبه ای را آزمایش کرد ، از جمله ماسک پنبه ای دو لایه ، 100 درصد و 100 درصد پنبه ماسک سه لایه. لایه های بیشتر پنبه لزوماً به معنای ماسک بهتر نبود. ماسک پنبه ای سه لایه بازار تست شده عملکرد خوبی نداشت اما ماسک پنبه ای دو لایه عملکرد خوبی داشت.

یکی از ماسک های پنبه ای سه لایه Marketplace تست شده. تعداد موضوع ناشناخته است (CBC)

همچنین در ماسک های پنبه ای ساخته شده با تعداد نخ بیشتر ، در کارایی فیلتراسیون جهش محسوسی مشاهده شد.

ماسکهایی که با پنبه تعداد نخ 600 و 680 ساخته شده اند تقریباً دو برابر سایر ماسکهای پنبه ای آزمایش شده دارای کارایی تصفیه هستند. اسکات گفت: بافت پارچه در هنگام گرفتن آن ذرات بالقوه مضر حیاتی است.

وقتی صحبت از ماسک های پنبه ای می شود ، بازارتست پیشنهاد می کند که بافت محکم تر باشد ، بهتر است.

اسکات خاطرنشان می کند که تولیدکنندگان ماسک های مصرفی در حال حاضر ملزم به افشای جزئیات مربوط به تعداد نخ نیستند ، و بدون این اطلاعات گفتن اینکه چه عواملی در عملکرد ضعیف برخی ماسک های پنبه ای موثر است دشوار است.

ماسک های سوپاپ ، مانند آنچه در اینجا دیده می شود ، در جلوگیری از COVID-19 موثر نیستند. (CBC)

ماسک برای جلوگیری از

اسکات گفت: مصرف کنندگان باید از استفاده از ماسک شیر استفاده نکنند. گرچه برای محافظت از کسی در مقابل استنشاق بخار رنگ یا هنگام کار در مغازه چوب مفید هستند ، اما به کنترل شیوع ویروس کمک نمی کنند.

دلیل آن ساده است.

وی گفت: “هوا فقط هنگام ورود هوا از طریق قسمت فیلتر ماسک حرکت می کند. برای بازدم از طریق فیلتر حرکت نمی کند. از طریق شیر حرکت می کند.” “بنابراین چیزی برای رهگیری آن ذراتی که ممکن است در محیط ریخته باشید وجود ندارد.”

اگرچه ماسک دریچه ای توسط آژانس بهداشت عمومی کانادا توصیه نمی شود ، اما برخی از اعضای نیروهای امنیتی فدرال در پارلمان کاناداس در اوتاوا با استفاده از آنها دیده شده اند. (CBC)

حمل و نقل کانادا استفاده از ماسک سوپاپ را ممنوع کرده است از طریق راه آهن، و خطوط هوایی مانند ایر کانادا. تورنتو، بهداشت عمومی اتاوا، بهداشت عمومی همیلتون و قبل از میلاد CDC همه استفاده از ماسک شیر را توصیه نمی کنند.

آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) گفت: “ماسک با شیر بازدم توصیه نمی شود ، زیرا آنها از دیگران در برابر COVID-19 محافظت نمی کنند و شیوع ویروس را محدود نمی کنند. “

علیرغم این ، برخی از اعضای نیروهای امنیتی فدرال در پارلمان کانادا در اتاوا ، مأموریت دارند که امنیت فیزیکی نمایندگان مجلس ، کارمندان و بازدیدکنندگان از محوطه پارلمان را تأمین کنند ، هنگام انجام وظیفه از ماسک دریچه استفاده کرده اند.

یکی از ماسک های ابریشم مصنوعی Marketplace آزمایش شده است. (CBC)

در یک ایمیل ، سرویس حفاظت مجلس به Marketplace گفت: “ماسک های صادر شده توسط سرویس حفاظت مجلس (سرویس) ، با وجود داشتن سوپاپ ، مطابق با معیارهای مشخص شده توسط PHAC در مورد استفاده مناسب از ماسک غیر پزشکی یا پوشش صورت است. سرویس از آن زمان سهام خود را با ماسکهایی که شامل دریچه تنفس نیستند ، دوباره پر کرده است. “

ماسک های دیگر برای جلوگیری از

ماسک به سبک گتر و بندان از ضعیف ترین عملکردها در مورد نرخ بهره وری فیلتراسیون بود. اسکات گفت که مواد نازک و متخلخل ساخته شده از آنها به احتمال زیاد دلیل ضعیف آنها در فیلتر کردن ذرات بالقوه مضر است که با شل بودن آنها بدتر می شود.

ماسک دو لایه 100 درصدی ابریشم مصنوعی نیز از جمله ماسکهایی با بدترین عملکرد در بازار بود که برای کارایی فیلتراسیون آزمایش شد.

یکی از ماسک های سبک گتر که در Marketplace آزمایش شده است. (CBC)

نداشتن استاندارد ، آزمایش برای ماسک های مصرف کننده

پزشک و متخصص بیماری های عفونی مونیکا گاندی از دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو پیش بینی می کند حداقل تا زمانی که واکسن ایمن و م enoughثر کافی وجود نداشته باشد ، نیازهای ماسک برای آینده قابل پیش بینی وجود دارد.

گاندی گفت: “من بیشتر و بیشتر متقاعد شده ام كه ​​آنها یكی از مهمترین ارکان كنترل همه گیری هستند.”

مانند بازارتحقیقات نشان داده است که ماسکهای مصرف کننده علاوه بر سایبان از پوشنده محافظت می کنند ، آژانس های بهداشت عمومی اخیراً دستورالعمل های خود را به روز کرده اند که شامل آن پیام است.

هفته گذشته ، بهداشت کانادا بی سر و صدا دستورالعمل های استفاده از ماسک را به روز کرد و اضافه کرد “برای محافظت از خود و دیگران“روز سه شنبه ، مرکز کنترل بیماریهای ایالات متحده بیشتر پیش رفت ،به روزرسانی توصیه های آن به منظور نقاب زدن با تشریح تعدادی از مطالعات که به نقاب زدن به عنوان کاهش شدید انتقال بیماری برای افراد پوشنده و دیگران اشاره می کنند.

تماشا کنید | چگونه ماسک ها نه تنها از دیگران ، بلکه از پوشنده محافظت می کنند:

یک متخصص بیماری های عفونی به تحقیق اشاره می کند که نشان می دهد استفاده از ماسک با محدود کردن مقدار ویروسی که فرد استنشاق می کند ، می تواند منجر به بیماری شدیدتری از COVID-19 شود. 0:35

“این یک بروزرسانی فوق العاده هیجان انگیز از CDC است زیرا پیام رسانی به مردم اجازه می دهد تا بدانند که ماسک ها از شما محافظت می کنند و همچنین دیگران در متقاعد کردن شکاکانی که ماسک ها در فضاهای عمومی برای کاهش سرعت گسترش بیماری و بیماری COVID-19 مهم هستند ، قدرتمندتر خواهند بود. ، “گاندی گفت.

وی همچنین تحقیقی را که در ماه سپتامبر منتشر شد ، نشان داد که استفاده از ماسک با محدود کردن مقدار ویروسی که کسی استنشاق می کند ، می تواند منجر به بیماری شدیدتری از COVID-19 شود.

CDC این مطالعه را در بولتن خود ذکر نکرده است. با این حال ، گاندیسایددر این فرضیه اطلاعات جمع آوری می شود.

صرف نظر از این ، او گفت: “تأکید بر اینکه ماسک از شما محافظت می کند ، همان پیامی است که ما در ماههای گذشته سعی در انتقال آن داشته ایم ، یعنی پوشیدن ماسک به شما حس کنترل سرنوشت و محافظت از خود را می دهد. این یک پیام مهم “

WATCH | موثرترین ماسک های صورت:

Marketplace بیش از دوازده ماسک مصرف کننده را در معرض آزمایش قرار داد تا ببیند کدام یک از آنها در محافظت از شما بهتر کار می کنند و چرا. 2:12

اسکات پیش بینی کرده است که با وجود استانداردهای طاقت فرسا برای ماسک های درجه پزشکی در کانادا و سراسر جهان ، استاندارد های ماسک های مصرف کننده به عنوان یک نتیجه از بیماری همه گیر ارائه می شود.

بازار از بهداشت کانادا پرسید که چرا هنوز هیچ راهنمایی در مورد بسته بندی برای مصرف کنندگان با توجه به عملکرد ماسک وجود ندارد ، یا بهترین روش ها برای تولیدکنندگانی که به دنبال تهیه ماسک بهتر هستند.

بهداشت كانادا گفت كه اگرچه هيچ استانداردي را براي پوشش صورت تعيين و تاييد نكرده است ، اما به طور فعال بر توسعه استانداردهاي پوشش صورت نظارت دارد و ممكن است هنگام در دسترس بودن اطلاعات جديد ، وضعيت خود را اصلاح كند.

نکاتی برای یافتن ماسک مناسب

دنبال چه چیزی میگردی.

  • با چیزی شروع کنید که مناسب شما باشد. اسکات گفت: یک ماسک باید بینی و چانه شما را کاملاً بپوشاند و تا آنجا که ممکن است روی بقیه صورت شما محکم باشد. اگر هنگام استفاده از ماسک خود ، عینک یا عینک آفتابی شما مه آلود می شود ، باید دیگری را انتخاب کنید.

  • اسکات پیشنهاد می کند مصرف کنندگان به دنبال ماسک های ساخته شده با چند لایه باشند و حداقل یکی از آنها پنبه ای باشد ، ترجیحاً بالاترین تعداد نخ را که می توانید پیدا کنید.

اسکات با اشاره به اینکه هر ماسکی بهتر از ماسک نیست بهتر است ، به عنوان یک فرد عادی به همان سطح محافظتی که در جبهه های مراقبت بهداشتی است ، نیاز ندارد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>