Moderna می گوید واکسن کرونا ویروس آن به نظر می رسد 94.5٪ موثر باشد

برای دومین بار در این ماه ، یک خبر امیدوار کننده از یک نامزد واکسن COVID-19 وجود دارد: Moderna روز دوشنبه گفت که عکس های آن محافظت قوی ، امیدواری شدید در برابر پس زمینه ویروس ویروس کرونا در ایالات متحده و سراسر جهان را فراهم می کند. این واکسن از جمله مواردی است که کانادا از نظر جمعیت سفارش داده است.

طبق داده های اولیه مطالعه هنوز در حال انجام شرکت است ، Moderna گفت واکسن آن 94.5 درصد موثر است. یک هفته پیش ، رقیب Pfizer Inc اعلام کرد که واکسن COVID-19 خود خبرهای مشابهی دارد که هر دو شرکت را در مسیر جستجوی مجوز برای استفاده اضطراری در ایالات متحده قرار می دهد.

دکتر استفان هوگ ، رئیس جمهور مدرنا ، از “نقطه عطف بسیار مهم” استقبال کرد ، اما گفت که داشتن نتایج مشابه از دو شرکت مختلف ، چیزی است که بیشتر اطمینان بخش است.

هوگه به ​​آسوشیتدپرس گفت: “این باید همه ما را امیدوار کند که در واقع یک واکسن قادر به جلوگیری از این بیماری همه گیر شده و امیدوارم ما را به زندگی خود برگرداند.”

وی گفت: “فقط مدرنا نیست كه این مسئله را حل كند. برای تأمین تقاضای جهانی به واكسن های زیادی احتیاج خواهد داشت”.

یک واکسن نمی تواند به اندازه کافی سریع باشد ، زیرا موارد ویروس بیش از 11 میلیون نفر در ایالات متحده در آخر هفته بود که یک میلیون از آنها در هفته گذشته ثبت شده است. این بیماری همه گیر باعث کشته شدن بیش از 1.3 میلیون نفر در سراسر جهان شده است که بیش از 245000 نفر آنها در ایالات متحده هستند

هنوز هم ، اگر سازمان غذا و داروی ایالات متحده اجازه استفاده اضطراری از نامزدهای Moderna یا Pfizer را بدهد ، قبل از پایان سال منابع محدود و منطقی وجود خواهد داشت. هر دو به افراد احتیاج دارند که با فاصله چند هفته ، دو شلیک کنند. Moderna انتظار دارد تا پایان سال 2020 حدود 20 میلیون دوز برای ایالات متحده در نظر گرفته شود. Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech انتظار دارند تا سال گذشته حدود 50 میلیون دوز در سطح جهان داشته باشند.

مطلب جدید جذاب
2 کارگر استخراج طلا در یامانا ادغام می شوند و دارایی های طلای Monarch را با قیمت 152 میلیون دلار خریداری می کنند

کانادا حداکثر 56 میلیون دوز از Moderna را سفارش داده است ، با تعهد قاطعانه 20 میلیون. این مقدار کافی برای واکسیناسیون 10 میلیون نفر است. دولت فدرال برای 36 میلیون دوز بیشتر گزینه ای دارد که برای واکسیناسیون 18 میلیون دوز دیگر کافی است.

واکسن Moderna که با انستیتوی ملی بهداشت ایجاد شده است ، در حال مطالعه بر روی 30،000 داوطلب است که واکسن واقعی یا واکسن ساختگی را دریافت کرده اند. این بسیار غیرمعمول است که نتایج قبل از انجام آزمایش بالینی تجزیه و تحلیل و منتشر شود. Despitethat ، در روز یکشنبه ، یک هیئت نظارت مستقل 95 عفونت را که از دو هفته بعد از دوز دوم داوطلبان ثبت شده بود ، بررسی کرد و همه شرکت کنندگان را که دارونما دریافت کرده بودند ، کشف کرد ، اما پنج بیماری وجود نداشت.

دکتر آنتونی فاوسی ، رئیس انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، به NBC’s گفت امروزروز دوشنبه ، یافته های مدرنا ، همراه با تحقیقات فایزر ، “چیزی است که تأثیر آن در این شیوع را پیشگویی می کند.”

فاوسی گفت: “بنابراین اکنون ما دو واکسن داریم که بسیار کاملاً م effectiveثر هستند ، بنابراین من فکر می کنم این یک قدم واقعاً قدم به جلو برای رسیدن به مکانی است که می خواهیم کنترل این بیماری را داشته باشیم.”

WATCH | نتایج اولیه تشویقی برای واکسن های ویروس کرونا ، می گوید:

دکتر کریستوفر لابوس ، متخصص اپیدمیولوژی می گوید ، تجزیه و تحلیل موقت نشان می دهد واکسن های COVID-19 از Pfizer و Moderna م workثر هستند ، اما نتایج نهایی که انتظار می رود اواخر سال جاری باشد ، لازم است. 5:40

مطلب جدید جذاب
لیست وب سایت های قضایی

میزان محافظت ممکن است تغییر کند

مطالعه Moderna ادامه دارد و این شرکت اذعان کرد که با شناسایی بیشتر عفونت های COVID-19 و اضافه شدن محاسبات ، میزان محافظت ممکن است تغییر کند. همچنین ، خیلی زود است که بدانیم محافظت چه مدت طول می کشد. هر دو احتیاط در مورد واکسن Pfizer نیز اعمال می شود.

اما ناظران مستقل Moderna برخی از خبرهای امیدوار کننده اضافی را گزارش دادند: همه 11 مورد COVID-19 شدید در میان دریافت کنندگان دارونما بودند و هیچ نگرانی قابل توجهی در زمینه ایمنی وجود نداشت.

عوارض جانبی اصلی خستگی ، دردهای عضلانی و درد در محل تزریق بعد از دوز دوم واکسن بود ، با سرعتی که هوگ نسبت به عکس های آنفلوانزا اما هم تراز با سایر موارد مانند واکسن زونا ، آن را شایع دانست.

سهام Moderna با اعلام این خبر با افزایش بالاتری مواجه شد و به نظر می رسید که به یک بالاترین قیمت در تاریخ دوشنبه برسد. واکسن شرکت کمبریج ، ماساچوست ، در میان 11 داوطلب در مراحل آخر آزمایش در سراسر جهان است ، چهار نفر از آنها در مطالعات بزرگ در ایالات متحده

افزایش اعتماد به نفس

پیتر اوپنشاو ، استاد پزشکی تجربی در کالج امپریال لندن ، گفت: “این خبر از Moderna فوق العاده هیجان انگیز است و به طور قابل توجهی خوش بینی را افزایش می دهد که در چند ماه آینده واکسن های خوبی انتخاب خواهیم کرد.”

“آخرین اطلاعیه مطبوعاتی بر اساس مطالعه 30،000 بزرگسال آمریکایی ، از جمله بسیاری از افراد پرخطر یا سالخورده است. این به ما اطمینان می دهد که نتایج مربوط به افرادی که بیشتر در معرض خطر COVID-19 هستند ، مرتبط است.”

استفان ایوانز ، استاد فاراکوپیدمیولوژیک دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن ، گفت: “ما به داده های بسیار بیشتری و گزارش یا انتشار کامل نیاز خواهیم داشت تا ببینیم آیا این مزیت در همه گروه ها ، به ویژه افراد مسن سازگار است ، اما این قطعاً دلگرم کننده است. پیش رفتن.”

مطلب جدید جذاب
زن نوناووت می گوید که پس از محرومیت از آب ، از بیمارستان اتاوا با شماره 911 تماس گرفته است

عکسهای Moderna و نامزد Pfizer-BioNTech اصطلاحاً واکسنهای mRNA هستند ، یک فناوری کاملاً جدید. آنها با ویروس کرونا ساخته نشده اند ، به این معنی که هیچ کسی نمی تواند آن را از روی عکس ها بگیرد. در عوض ، واکسن حاوی یک قطعه کد ژنتیکی است که سیستم ایمنی بدن را آموزش می دهد تا پروتئین سنبله دار سطح ویروس را تشخیص دهد.

دکتر کریستوفر لابوس ، متخصص اپیدمیولوژی مستقر در مونترال ، روز دوشنبه به شبکه خبری سی بی سی گفت: “این یک روش کاملاً متفاوت و کاملاً جدید برای ساخت واکسن است ، اما به نظر می رسد که م toثر باشد و بسیار کارآمد است.” “به نظر می رسد که هر دو واکسن مورد استفاده قرار می گیرند و به احتمال زیاد هر دو این واکسن ها در اوایل سال 2021 از بین می روند.”

نتایج قوی تعجب آور بود. دانشمندان ماه ها هشدار داده بودند كه هر واکسن COVID-19 ممکن است فقط به اندازه واکسن آنفلوانزا باشد که حدود 50 درصد موثر نیست.

چالش تند دیگر: توزیع دوزهایی که باید بسیار سرد نگه داشته شوند. عکسهای Moderna و Pfizer هر دو یخ زده اما در دماهای مختلف هستند. Moderna روز دوشنبه اعلام کرد که با ذوب شدن ، دوزهای آن می تواند در یخچال بیش از آنچه تصور می شد ، تا 30 روز ادامه یابد. عکسهای Pfizer به ذخیره طولانی مدت در دمای بسیار سرد نیاز دارند ، در حالی که Moderna می گوید دمای منظم فریزر باعث واکسن آن می شود.